Úterní testy v Bahrajnu ve znamení technických potíží

Prakticky všichni závodníci, kteří obsadili čelní pozice během prvního ze dvou testovacích dní v Bahrajnu, se museli potýkat s technickými potížemi. Nakonec byl nejrychlejší Lewis Hamilton před testovacím jezdcem Ferrari Antoniem Giovinazzim.

Štítky: Testy výsledky Zveřejněno 18. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Problémy přišly rychle. Už po patnácti minutách zastavil na dráze Lewis Hamilton, což vyvolalo první červené vlajky. Potíže na voze Mercedesu způsobila elektronika, kterou však tým dokázal opravit a Hamilton se vzápětí mohl opět pustit do plnění programu. Ten spočíval hlavně v testování různých sad pneumatik. Není tajemstvím, že o závodním víkendu Mercedes plně nerozuměl chování pneumatik, což se snaží napravit.

Co se týče výrobce pneumatik Pirelli, tak Ferrari v čele se Sebastianem Vettelem testovalo připravované gumy specifikace 2018. To znamená, že Scuderia nemohla na Němcově voze nasadit žádné nové díly. Roli testovače tak plnil třetí jezdec Antonio Giovinazzi, který nakonec obsadil druhé místo za Lewisem Hamiltonem.

I Ferrari zaznamenalo problém, když odpoledne selhal motor v útrobách Vettelova vozu. S ohledem na test nových pneumatik bylo tak vítězi posledního závodu povoleno testovat až do 20 hodin našeho času. Třetí místo obsadil pilot Red Bullu Daniel Ricciardo, který rovněž zaznamenal technické potíže s pohonnou jednotkou Renaultu.

Ta selhala i ve voze nováčka Seana Gelaela, který jel s toro rosso. Nadšení nepanovalo ani v táboře McLarenu-Hondy. Japonský motorář chtěl otestovat „nové nápady“, jak sám prohlásil, nicméně vývojový jezdec Oliver Turvey musel odstoupit kvůli potížím se systémem ERS už po dvou instalačních kolech. Vrátil se až hodinu před koncem, aby odjel pouhých sedmnáct okruhů.

Výsledky 1. dne testů v Bahrajnu:
BahrainTestDay1

 

Diskuse k článku

Napsat komentář