Úspěšní a ti méně úspěšní z GP Monaka

Tradičně nabízíme přehled těch, kteří odjíždějí z Monaka s pocity dobrými, nebo naopak.

Štítky: GP Monaka Zveřejněno 27. 05 2024 — GPF1.cz

Charles Leclerc

Úspěšný: Charles Leclerc zažil v Monaku chvíle, kdy to vypadalo, že se mu tady nikdy nepodaří zvítězit. Jeho kariéra na domácí trati byla dosud poznamenána smůlou a mechanickými problémy. Tentokrát však dokázal využít svou pole position, která je na úzké trati v Monaku klíčová. I přes tlak od soupeřů a komplikace s Ferrari týmovým kolegou Carlosem Sainzem, který před restartem utrpěl defekt pneumatiky, se Leclerc udržel na čele závodu. Červená vlajka eliminovala potřebu pitstopu, což bylo pro Ferrari strategicky výhodné, a Leclerc si mohl připsat své první vítězství v Monaku.

Kevin Magnussen

Méně úspěšný: Kevin Magnussen měl v Monaku smolný závod. Už v prvním kole se zapletl do nehody s Nico Hülkenbergem a Sergiem Pérezem, což vedlo k jeho vyřazení ze závodu. Incident byl hodnocen jako “zbytečný” jeho týmovým kolegou Hülkenbergem. Navíc Haas čelil diskvalifikaci z kvalifikace kvůli nelegálnímu zadnímu křídlu, což podkopalo jejich šance na dobrý výsledek.

Yuki Tsunoda

Úspěšný: Yuki Tsunoda předvedl konzistentní a spolehlivý výkon, což mu umožnilo získat další body do šampionátu. Dokončil závod s jedním kolem ztráty, ale jeho osmém místo bylo možné díky podprůměrným výkonům Sergia Péreze a Fernanda Alonsa v kvalifikaci. Tsunoda se stal stabilním členem středu pole a jeho výkony přitahují pozornost větších týmů, což by mohlo vést k přestupu v roce 2025.

Red Bull

Méně úspěšný: Red Bull měl v Monaku obtížný závod. Max Verstappen se kvalifikoval až na šestém místě a Sergio Pérez měl nehodu po kolizi s Magnussenem. Tým trpěl problémy s nerovnostmi tratě, což ovlivnilo jejich výkon. Red Bull získal pouze osm bodů a Ferrari se přiblížilo v poháru konstruktérů na 24 bodů. Tento závod odhalil potenciální slabiny, které by mohly ovlivnit jejich výkony na dalších tratích.

McLaren

Úspěšný: McLaren měl v Monaku úspěšný závod. Tým získal 30 bodů, což odpovídá jejich nejlepšímu výsledku z Imoly. Oscar Piastri získal své první podium od Grand Prix Kataru 2023 a Lando Norris skončil těsně za ním na čtvrtém místě. Tento výsledek ukazuje, že McLaren je schopen konkurovat na špičce a překonat Red Bull v některých závodech. Tým bude doufat, že tento úspěch pomůže udržet úroveň do dalších závodů.

Esteban Ocon

Méně úspěšný: Esteban Ocon měl v Monaku komplikovaný závod kvůli konfliktu se svým týmovým kolegou Pierrem Gaslym. Oconovo nešťastné manévrování vedlo ke kolizi obou vozů, což způsobilo frustraci u týmového šéfa Bruna Famina. Tento incident poškodil Oconovu reputaci jako týmového hráče a zhoršil celkový dojem z jeho sezóny, která byla do té doby jedním z mála světlých bodů pro tým Alpine.

Alex Albon

Úspěšný: Alex Albon a tým Williams předvedli strategicky brilantní výkon. Albon se kvalifikoval dobře a tým správně zvolil start na středních pneumatikách, což jim umožnilo využít červené vlajky k přechodu na tvrdé pneumatiky a dojet na bodované pozici. Albon získal dva body, což je cenný výsledek pro Williams, který stále zápasí s nadváhou svého vozu FW46.

Haas

Méně úspěšný: Haas zažil další neúspěšný víkend bez bodů. Tým se musel potýkat s následky nehody v prvním kole, do které se zapletly oba jejich vozy. Navíc byli diskvalifikováni z kvalifikace kvůli nelegálnímu zadnímu křídlu, což značně podkopalo jejich šance na dobrý výsledek. Tento víkend jen umocnil jejich problémy a zpomalil jejich postup v sezóně.

George Russell

Úspěšný: George Russell se umístil před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem, což mu přineslo páté místo, což je nejlepší výsledek pro Mercedes v této sezóně. I přes nepatrný rozdíl v kvalifikaci ukázal Russell, že dokáže maximalizovat svůj výkon za daných okolností. Jeho výkon na středních pneumatikách ukázal jeho schopnost udržet kontrolu nad závodem a získat cenné body pro tým.

Aston Martin

Méně úspěšný: Aston Martin zažil obtížný závod. Fernando Alonso se snažil pomoci týmovému kolegovi Lance Strollovi k bodům, ale Stroll brzy po výměně pneumatik narazil do zdi a propadl se pořadím, čímž zničil práci, kterou po něj Alonso odvedl. Tento výkon byl daleko od jejich loňské konkurenceschopnosti v Monaku, kdy málem vyhrál.