Upgrade Red Bullu je spíše “downgrade”

Mercedes má podezření, že současné potíže Red Bullu ve Formuli 1 mohou být důsledkem nedávného modernizačního balíčku, který ve skutečnosti "snížil" výkon.

Štítky: Mercedes Nepřehlédněte Red Bull Zveřejněno 8. 06 2024 — GPF1.cz

Red Bull prohrál dva z posledních tří závodů F1 a Max Verstappen triumfoval ve Velké ceně Emilia Romagna až poté, co dokázal v závěru závodu ustát útok Landa Norrise, který skončil hned za ním. Zatímco se potíže Red Bullu soustředily na problémy vozu RB20 s obrubníky, technický ředitel Mercedesu James Allison si myslí, že situace může být mnohem složitější.

Domnívá se, že velký modernizační balíček, který Red Bull do Imoly přivezl a který zahrnoval novou podlahu a přední křídlo, možná ve skutečnosti nepřinesl očekávaný krok, což by mohlo vysvětlit jeho potíže.

“Hádám, že jakmile bude k dispozici slušný rozsah rychlostí v zatáčkách, budou opět užitečné, ale vypadá to, že jejich modernizace byla spíše downgrade,” vysvětlil Allison na Velké ceně Kanady, co se podle něj v Red Bullu děje. “Takže jim držím palce, aby jim to pořádně zavařilo.

Takový nefunkční upgrade ztěžuje život, protože v okamžiku, kdy přestanete věřit svým nástrojům, musíte couvat a ztratíte spoustu času. Čas je váš největší přítel, jeho ztráta je váš největší nepřítel.”

Na otázku, zda to, že se Red Bull propadl zpět do skupiny, vneslo do Mercedesu jiskru vzrušení, Allison odpověděl:

“V téhle hře má každý vždycky rád cizí neštěstí.”