Unikátní galerie historických obrazů z motorsportu nově v Praze

Nejnapínavější okamžiky v automobilové historii na ploše zhruba sedmdesáti metrů čtverečních – i tak by se dala charakterizovat první automotive art galerie v Praze, za kterou stojí česká firma Unique & Limited. Ta se zabývá tvorbou unikátních obrazů, ke které využívá kombinace live action fotografií a CGI. Výsledkem je tak obraz zachycující historický moment v ultra vysokém rozlišení a s mnoha detaily.

Štítky: Unique & Limited Zveřejněno 4. 12 2017 — GPF1.cz

Tvorbou obrazů se zabývá pětičlenný tým a každé dílo mu zabere přibližně tři až pět měsíců. Těm ale předchází desítky hodin rešerší studování konkrétního historického momentu. Následuje fotografování dané lokality, kde byl původní snímek pořízen, vytvoření 360° modelu závodního vozu včetně detailů, jako je poškrábaný lak nebo promáčkliny v karoserii.

Hunt. James Hunt. Hunt…ing for victory. Češi oživili slavnou legendu

„Víme, že naše obrazy je potřeba pro plnohodnotný zážitek vidět naživo, proto každoročně absolvujeme řadu výstav po celém světě a jsem rád, že konečně můžeme podobný zážitek nabídnout i doma v Praze. V Unique Gallery jsou k vidění také making of videa, které odkrývají postup naší práce,” říká zakladatel Unique & Limited Jan Rambousek.

V galerii naleznou návštěvníci také luxusní modely automobilů určené k prodeji od firmy Amalgam. Tato firma spolupracuje přes pětadvacet let s předními automobilkami. Galerie se nachází na adrese Anglická 14 v Praze na Vinohradech. Otevřeno má každá všední den od 10 do 17 hodin.

Zdroj: czechcrunch.cz

Diskuse k článku

Napsat komentář