Unikl Esteban Ocon suspendaci pro GP Kanady kvůli možnému soudu?

Estabanu Oconovi hrozila pro incidentu v Monaku suspendace od vlastního týmu. K tomu nakonec nedošlo a možná je již znán důvod.

Štítky: Alpine Esteban Ocon Zveřejněno 6. 06 2024 — Dominik Kovář

Po nepříjemném a hlavně zbytečném incidentu týmových kolegů Alpine v Monaku se spekulovalo o tom, že šéf francouzského týmu Bruno Famin uvažuje o suspendaci Estebana Ocona pro GP Kanady. K tomu nakonec nedošlo – Ocon vynechá pouze první trénink, v němž ho nahradí Jack Doohan. Ten je zároveň velkým favoritem na sedačku pro rok 2025 právě po Oconovi, který v Alpine po sezóně končí.

Možná nechybělo mnoho a Jack Doohan by v Kanadě absolvoval svůj první závod v F1. Francouzský deník L’Equipe uvedl, že Famin byl skutečně rozhodnutý nechat Ocona v Kanadě mimo závodní kokpit. Do cesty se ale vložili samotní právníci Alpine, kteří Oconovu suspendaci výrazně nedoporučili. Důvodem je fakt, že Ocon by pravděpodobně měl možnost se bránit soudní cestou  na základě omezení “práva na práci”.

Francouzská stáj již zažila již tak dost negativních momentů a tohle by rozhodně byl jeden z těch dalších a po pravdě zcela zbytečných. Ocon bude nakonec v Kanadě závodit a za kolizi v Gaslym v Monaku obdrží penalizaci pěti míst na startovním roštu.