Ultimátum pro McLaren: Do září musí začít vyhrávat!

Fernando Alonso prohlásil, že zůstane s týmem McLaren i další rok, pokud do září začne vyhrávat. Z F1 by navíc dvojnásobný odešel i v případě, kdy by se kalendář dostal před jednadvacet závodů za rok.

Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 8. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Alonso od svého nástupu k britskému týmu v roce 2015 stále čeká na pódiové umístění. Kontrakt mu končí na sklonku sezony. Španěl nyní prozradil, co jediné ho v McLarenu udrží. „Musíme vyhrávat. Pokud začneme vyhrávat před zářím nebo tak nějak, učiním rozhodnutí a zůstanu.“

A pokud se tento bez nadsázky přestřelený cíl nepodaří naplnit, jaká bude Alonsova budoucnost? „Člověk nikdy neví, nemůžete si být v červnu jisti na sto procent. Ani jsem o tom ještě nezačal přemýšlet. Všichni chceme vyhrávat. Včerejší komentář Zaka (Browna) byl pravděpodobně takový, jaký byste od něj čekali. Chce vyhrávat a znovu dostat McLaren na pozice, odkud může bojovat o šampionát.

Honda nestihne dodat vylepšený motor. A McLaren zuří

Po tři roky jsme v takové situaci nebyli, takže hádám, že musí přijít změna pro tým. Jako Zak i já chci vyhrávat. Přidal jsem se k tomuto projektu, protože jsem chtěl být šampionem, ale v takové pozici nejsme. Pokud nevidíte, že se něco mění, nejste konkurenceschopní, pak možná musíte změnit projekt. To je vše, co teď mohu říct. Dokud si nad celou záležitost někdy v září nesednu, nic nemohu říci na sto procent,“ tvrdí Španěl.

Ten se vyjádřil i k dalším tématům, jako je třeba pětadvacet závodů v jednom roce, které plánuje časem zavést Liberty Media. „V takovém případě bych skončil. Začínal jsem, když jsme měli sedmnáct velkých cen a testy. Teď se počet Grand Prix prakticky každým rokem zvětšuje, což je docela náročné.

V bodě kariéry, kde teď jsem, považuji za důležitější dobrou kvalitu života, než odjet další sezonu v F1. Budu šťastný a pokračovat, pokud se udržíme na dvaceti až jednadvaceti závodech za rok. Ale pokud to naroste do množství, jako je tomu třeba v NASCAR, už to nebude nic pro mě,“ říká Fernando Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář