Renault chce Palmerovi pomoci najít rychlost

Renault po minulé sezoně prokázal zlepšení a pravidelně letos boduje. Tedy zatím jen s jedním vozem. S tím druhým čeká na to, až se pozvedne Jolyon Palmer.

2 Štítky: Jolyon Palmer Renault Zveřejněno 19. 05 2017 — Josef Nekvinda

Měl jít stejně jako celý Renault výsledkově nahoru. Místo toho Jolyon Palmer nadále čeká na mistrovský bod, zatímco jeho týmový kolega Nico Hülkenberg ve žlutočerné formuli září. O tom, že se mu začátek sezony nevyvedl, proto nemůže být sebemenších pohyb.

Palmer se trápí a výsledkově se neustále v závodech pohybuje okolo třináctého místa. Po příjezdu do Barcelony si pochvaloval první tréninkové jízdy, když je dokonce označil za nejlepší v dosavadním průběhu sezony. Během víkendu ovšem přišel výkonnostní propad, načež už slova vysvětlení nenašel. Novináři se proto dotazovali generálního ředitele týmu Cyrila Abiteboula na to, zda lze tento propad něčím reálně podložit.

„Ne,“ odpověděl Abiteboul. „Během víkendu měl chvílemi vcelku dobré výsledky – kombinace nastavení vozu, vyvážení i jeho samotné jízdy. Tohle jsme měli možnost vidět my, a zejména pak v kvalifikaci. Problém se objevuje obzvláště v sobotu, kdy vyjedete s autem na dráhu a buďto to okamžitě funguje, anebo, v některých případech, vyjedete na trať a nefunguje to a moc s tím nenaděláte.

V sobotu ráno s tím nebyl spokojený. V kvalifikaci to nebylo o moc lepší a v neděli také nedošlo k posunu. Musíme se na to podívat blíže. Jsme odhodláni na tom zapracovat. Je za námi pět závodů sezony a k dispozici proto máme i další statistiky k pochopení toho, co funguje a co naopak nefunguje,“ prozrazuje dále Francouz.

Výkony britského závodníka tak trochu připomínají začátek loňské sezony. Tehdy byl Palmer na startovním roštu nováčkem, avšak s postupem času šly jeho výsledky nahoru. I tehdy prý za jeho vzestupnou formou stál zčásti Abiteboul, který se jej snažil pochopit a motivovat. „Minulý rok měl pozvolný start, ale lepší závěr. Může to zvrátit. To je to, v co my tady věříme a na čem pracujeme.“

Samotný Palmer zaujímá sympatický postoj. V jednom z rozhovorů s novináři řekl, že se před Grand Prix Monaka bude soustředit jen na oblasti, ve kterých on sám zaostává. „Když to bylo potřeba, nebyl jsem schopen z auta dostat rozumné tempo. Nicméně zlepšilo se to se závěrečnou sadou pneumatik. Mým úkolem nyní je sednout si s inženýry a analyzovat závod a také auto. Jsem přesvědčen, že v Monaku na tom budeme lépe,“ doplnil na svůj účet Palmer.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Renault chce Palmerovi pomoci najít rychlost”

  1. Josef Nekvinda napsal:

    … bude-li takto pokračovat

    villonso:
    Jolyon… V britských médiích už jej začínají nazývat Jolyoff. 🙂

  2. villonso napsal:

    Jolyon… V britských médiích už jej začínají nazývat Jolyoff. 🙂

Napsat komentář