Uklouzaný 1. trénink ovládl Räikkönen před krajanem Bottasem

Zajímavé výsledky nabídl úvodní trénink na Velkou cenu Ruska. V něm byl totiž nejrychlejší Kimi Räikkönen před Valtterim Bottasem. V potaz je ale třeba vzít fakt, že jak Lewis Hamilton, tak Sebastian Vettel měli problémy se zajetím čistého kola. Němcovi se pak na nejměkčí sadě nepodařil zajet ani jeden reprezentativní čas. Okruh v Soči už tradičně nenabídl zrovna velkou přilnavost, a proto bylo k vidění relativně dost jezdeckých chyb.

Štítky: GP Ruska výsledky Zveřejněno 28. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Nedobře začal první trénink pro domácího Sergeje Sirotkina, který v kokpitu Renaultu pro dopolední jízdy nahradil Nika Hülkenberga. Rus totiž ihned po výjezdu z boxů zaznamenal potíže s pohonnou jednotkou. Tu se sice snažil s pomocí týmu restartovat, nakonec byl ale komisaři odtlačen za bariéru.

V prvních výjezdech všichni zvolili měkkou žlutou sadu. Do čela šly nejprve mercedesy, které ale překonal Sebastian Vettel, Räikkönen se zařadil na třetí příčku. Stříbrné šípy vzápětí nasadily jako první červenou super-měkkou sadu pneumatik, se kterou se do vedení dostal Valtteri Bottas před Lewise Hamiltona.

Problémy ve třetí zatáčce měl Daniel Ricciardo, když Australan vycestoval velmi blízko ke zdi na vnější straně dráhy. Podobnou potíž zaznamenal po přetáčivém smyku Valtteri Bottas. Ve druhé zatáčce byl zase dlouhý Lewis Hamilton, který v relativně velké rychlosti přeskočil přes oranžový „pražec“.

Půlhodiny před koncem nasadil „červené“ pneumatiky i Kimi Räikkönen a těsně se vyšvihl do čela. Na rovince před druhou zatáčkou přišel o kryt motoru Esteban Ocon, čímž zapříčinil krátké vyvěšení červených vlajek.

Při pokusu o prakticky první rychlé kolo na super-měkké sadě se ve třetím sektoru roztočil Sebastian Vettel. Opakovaným výjezdům z trati se nevyhnul ani Lewis Hamilton. V samotném závěru hlásil ztrátu výkonu Stoffel Vandoorne na mclarenu.

Výsledky 1. tréninku na GP Ruska:
C-fXXWAWAAIbip8

Diskuse k článku

Napsat komentář