Alonso: Udržet bodované pozice a Vettela za sebou bude téměř nemožné

Oba mclareny prošly všemi kvalifikačními částmi bez úhony až do nejlepší desítky. Jenomže to byla ta snazší část. V závodním režimu to až tak slavné není, a udržet bodované pozice proto nebude snadné.

Štítky: GP Malajsie McLaren Zveřejněno 30. 09 2017 — Josef Nekvinda

Jak řekl, tak se také stalo. Když v pátek odpoledne Fernando Alonso hovořil o kvalifikačních možnostech McLarenu, zmínil, že to bude tuhý boj o umístění v nejlepší desítce. A skutečně. Na úkor jedenáctého Felipeho Massy postupoval ze druhé části rozdílem 24 tisícin sekundy. Přesto je ze slov velezkušeného Španěla cítit čirý optimismus. Nadšený je z pokroku, který tým kolem něho dělá. A to i navzdory horšímu kvalifikačnímu umístění v porovnání s kolegou Stoffelem Vandoornem, jenž na svém autě vezl starší aerodynamický balíček.

„Jsem spokojený s tím, jak celý víkend probíhal. Výkonnost byla dobrá, a to, že jsme dostali obě auta do závěrečného segmentu je jasný posun vpřed. Za sucha pro nás bude nesmírně obtížné získat body. Smíšené podmínky by nám pomohly. Byli jsme poměrně rychlí i za sucha, takže pokud nebude pršet, budeme se snažit alespoň hájit naše pozice,“ ujasňuje si cíle Alonso.

Udržet umístění v bodované desítce má nicméně jeden háček. Nehledě na jezdce těsně za ním, musí Alonso počítat s výrazným posunem vpřed ze strany Sebastiana Vettela, kterého dnes zradila technika a tudíž bude startovat o deset pozic za ním. Novinářům se proto vysmál při dotazu, zda bude schopen čtyřnásobného šampiona udržet za svými zády.

„Ne, bude to téměř nemožné. V minulém roce jsme měli možnost sledovat, jak startoval ze zadních pozic, nevím přesně odkud, a jak si vzpomínám, skončil na pátém místě. Takže si myslím, že je pro nás příliš velkým soustem,“ soudí Španěl, který se musel sklonit i před výkonem Vandoorna.

Ten s posledními závody, jakoby rostl a jistého pokroku si všímá i jeho zaměstnavatel. V sobotu odpoledne na něho navíc nestačil jen Alonso, nýbrž i Nico Hülkenberg a Sergio Pérez. Zároveň šlo i o nejlepší kvalifikační výsledek tohoto sympatického Belgičana, v Sepangu jel přitom poprvé a po právu mohl být na svůj počin náležitě hrdý.

„Opravdu jsme nedoufali v postavení na startovním roštu takto vysoko. Věřili jsme ve třetí část, ale bojovat o sedmou příčku bylo příjemným překvapením. Já osobně jsem neudělal žádné chyby a tahal jsem za to v každém sektoru, v každém kole. Výsledek na okruhu jako je tento, sedmé místo v kvalifikaci, je v našich možnostech. Obecně jsme spíše lepší na jedno kolo než v průběhu celého závodu, tudíž zítra to bude obtížné, ale alespoň jsme v dobré pozici,“ míní na druhou stranu Vandoorne.

Diskuse k článku

Napsat komentář