U Red Bullu a Renaultu se na sebe mračili jenom šéfové

Provozní šéf Renaultu Rémi Taffin říká, že navzdory zdání nepanovala mezi automobilkou a týmem Red Bull velká nevraživost.

Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 12. 02 2015 — Jan Pastorek

Provozní šéf Renaultu Rémi Taffin říká, že navzdory zdání nepanovala mezi automobilkou a týmem Red Bull velká nevraživost.

Představitelé Red Bullu loni často kritizovali Renault za jeho pohonnou jednotku, což později nevydržel šéf Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul a veřejně vyzval k ukončení veřejného obviňování.

„Docházelo k napětí kvůli frustracím, které způsobily nevalné výsledky. Měli jsme za sebou výjimečné období a Red Bull očekával, že budeme v tomto duchu pokračovat,“ potvrdil Taffin v rozhovoru pro F1i. „Ale i tak jsme vyhráli tři Grand Prix s Danielem Ricciardem, v průběhu šampionátu jsme se zlepšovali.“

Taffin si však stojí za tím, že neshody nikdy nezašly tak daleko, aby ovlivnily spolupráci na klíčových úrovních.

„Došlo k nedorozumění a komunikace byla občas problematická, ale bylo to hlavně na politické úrovni, ne na technické. Týmy v terénu si uvědomují, že musí táhnout za jeden provaz a že je vzájemné obviňování kontraproduktivní. Můžu vás ujistit, že atmosféra mezi inženýry je dobrá a že touha jít vpřed je společná,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář