U Mercedesu spokojenost, čeká se další těsná bitva s Ferrari

Hamilton s Bottasem obsadili první dvě místa v obou pátečních trénincích.

Štítky: GP Itálie Mercedes Zveřejněno 1. 09 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton očekává další vyrovnanou bitvu s Ferrari, tentokrát na domácí půdě italské stáje v Monze. Mercedes však víkend Velké ceny Itálie zahájil lépe, když obsadil první dvě místa v obou pátečních trénincích. A zatímco Hamilton vévodil výsledkové listině dopoledne, týmový kolega Valtteri Bottas převzal taktovku odpoledne.

Podstatným faktem však pro Mercedes je, že v prvním tréninku sice převálcoval Ferrari rozdílem více než jedné sekundy, ve druhém se Sebastian Vettel přiblížil na rozdíl 0,140 sekundy, přičemž Kimi Räikkönen byl o další dvě desetiny zpátky.

„Byl to dobrý den, čistý den,“ pochvaloval si Hamilton. „Odjezdili jsme vše, co jsme potřebovali, prošli jsme svůj program bez problémů. Auto se tu zdá být hezky vyvážené, čeká nás jen nějaká další práce, abychom z něj dostali ještě lepší výkonnost.

Mezi námi a Ferrari to vypadá poměrně vyrovnaně, takže očekávám, že to z tohoto pohledu bude podobné jako v minulém závodě.“

Valtteri Bottas si pochvaloval zejména změny, které spolu s Mercedesem udělal mezi jednotlivými tréninky. Ty mu totiž umožnily smazat ztrátu na Hamiltona a dokonce ho rozdílem 0,056 sekundy předstihnout.

„Myslím, že to byl dobrý den,“ zhodnotil na začátek. „Alespoň mám lepší pocit než jsem měl po pátku ve Spa, vyrazili jsme správnou nohou.

V prvním tréninku jsme se nejprve vydali s nastavením trochu špatným směrem, do druhého tréninku se nám to ale podařilo otočit a auto se chovalo mnohem lépe. Celkově to byl pozitivní den, auto vypadá silně, ale jsou to samozřejmě ty následující dva dny, které se počítají.“

Diskuse k článku

Napsat komentář