Týmy zaskočilo, že pravidla motorů byla prezentována jako konečná. Změní se

Takového názoru je šéf Red Bullu Christian Horner. Ten současně, jako jeden z mála, prohlásil, že je s novým konceptem vcelku spokojený a pochválil vedení F1 za rešerši celé situace a přístup při jednání s týmy.

Štítky: Christian Horner Pohonné jednotky Zveřejněno 9. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Ferrari, Mercedes i Renault vyjádřily své znepokojení s novými pohonnými jednotkami pro rok 2021 a dále, potenciálním výrobcům, kteří zatím v F1 nejsou, se ale zamlouvají. Mezi sympatizanty s novými motorovými regulemi je ale třeba i šéf Red Bullu Christian Horner, který se tak trochu diví tomu, že továrny jsou podobou pravidel překvapeny.

„S továrnami probíhalo spoustu debat. Nemyslím si, že to, co bylo veřejně prezentováno, pro ně bylo překvapením. Všechno jsem slyšel už předtím, ať už během individuálních rozhovorů nebo v médiích. Myslím, že továrny spíš naštvalo, že koncept pravidel byl představen jako něco definitivního a nezvratného. Je nevyhnutelné, že se o tom ještě bude debatovat.

Vlastně už vidíte, že se to děje. Ferrari i Mercedes jsou spolu, co se týče nelibosti vůči novým motorům,“ popisuje Horner. Ten byl rovněž dotázán na osobní reakci ohledně nových agregátů. „Myslím, že návrat k vysokootáčkovým, skvěle znějícím motorům, byla utopie, i když bych si to osobně přál. Ale to, co nám bylo odprezentováno, dává smysl, je to zlatá střední cesta mezi dvěma extrémy.“

Šéfa Red Bullu překvapilo, jak pečlivá byla analýza celé situace ze strany nového vedení a jak korektní diskuze byly z jeho strany vedeny. „Doufám, že si Liberty udrží odvahu, aby se to do budoucna nezměnilo,“ dodává Horner, podle nějž byly na schůzkách prezentovány i jasné a očividné cíle toho, jakým směrem by F1 měla kráčet další roky.

Pane #Horner, co říkáte na spolehlivost motorů Renault během GP Mexika? #drsnak 😎😄

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář