Týmy se shodly, že jsou proti tankování. Důvodem je předjíždění

Na čtvrtečním jednání vedoucích představitelů týmů se podařilo dosáhnout jednomyslné shody na zamítnutí návratu tankování do závodů.

2 Štítky: Tankování Zveřejněno 5. 06 2015 — Jan Pastorek

Na čtvrtečním jednání vedoucích představitelů týmů se podařilo dosáhnout jednomyslné shody na zamítnutí návratu tankování do závodů.

Strategická skupina sice řekla, že se tankování v roce 2017 vrátí, teď už je ale téměř jisté, že nevrátí. Analýza totiž ukázala, že by nebylo přínosné.

S jejími výsledky se týmy seznámily v Kanadě. Mimo jiné ukázaly, že v roce 2010, kdy bylo tankování zakázáno, se předjíždělo dvakrát víc než v roce 2009. A to je hlavní starost týmů, aby závody byly divácky atraktivní.

Navíc tankování v závodech by znamenalo nutnost pořídit a převážet po světě drahá tankovací zařízení, což by v první fázi navýšilo rozpočet každé stáje o více než milión dolarů.

Týmy se proto shodly, že návrat tankování nechtějí. Jejich závěry projedná Strategická skupina na příštím zasedání, která tak pravděpodobně tuto záležitosti definitivně uzavře.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Týmy se shodly, že jsou proti tankování. Důvodem je předjíždění”

  1. wrc.polo napsal:

    Prečo mám pocit že menej obiehacich manevrov s dotankovavanim je len finta týmov pre kamuflovanie skutočnosti spojených s tankovanim? Že by aj preto, ze by sa zásadne menili dĺžky monopostov a ich charakteristiky po viac ako 6 ročnom období. Pravda bude mať jednoznačne finančný podtón.

  2. Zix napsal:

    Velká škoda, mě se mnohem víc libilo. Dalo se při tom hodně taktizovat a předjíždět i normálně a né jen díky dementnímu DRS.

Napsat komentář