Týmy Renaultu trápí v Jerezu špatně navržený hloupý díl ERS

Šéf Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul přiznal, že nespolehlivost pohonné jednotky způsobuje v prvních testech poměrně banální chyba.

1 Štítky: Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 4. 02 2015 — Jan Pastorek

Šéf Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul přiznal, že nespolehlivost pohonné jednotky způsobuje v prvních testech poměrně banální chyba.

Oba týmy s francouzskou pohonnou jednotkou, tedy Red Bull a Toro Rosso, nemůžou v Jerezu jezdit tak, jak by chtěly. Například Ricciardo musel včera měnit celý motor.

Podle Abiteboula působí problémy jeden díl z chlazení ERS. „ Je to kovová hřídel, musíme ji vyměnit, optimalizovat a přehodnotit design. Je to něco, co loni fungovalo dobře, ale my jsme se rozhodli to trochu změnit s celkovými úpravami motoru, abychom Red Bullu pomohli k lepšímu sestavení auta,“ řekl pro Autosport.

„Proto jsme se o ten díl moc nestarali. Obvykle proběhnou simulace, testy designu, validace. Ale upřímně, my jsme je pro tento díl neudělali, protože to je tak hloupý díl…“

Na problémy přišel Renault už minulý týden při testech na lavici v továrně, ale to bylo pozdě.

„Víme, co je to za problém a co musíme udělat. Jen logistika prostě neumožnila, abychom ten díl měli už tady,“ dodal Abiteboul s tím, že v Barceloně bude díl už nový.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Týmy Renaultu trápí v Jerezu špatně navržený hloupý díl ERS”

  1. Harpoon napsal:

    Ano, to je typicky francouzky pristup k praci. A proto auta z francie nebrat. 😈

Napsat komentář