Týmy F2 a F3 mají lepší strategie než Ferrari

Mistr světa z roku 2016 a nynější televizní expert Nico Rosberg po Velké ceně Nizozemska zkritizoval Ferrari. Podle Němce už i týmy v F2 a F3 dělají lepší práci, než právě Maranello a je potřeba provést několik změn. S názorem bývalého závodníka nesouhlasí Mattia Binotto a na Rosbergovu kritiku zareagoval.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Nico Rosberg Zveřejněno 6. 09 2022 — Vašek Štěpánek

Ani patnáctý závod letošní sezony se neobešel bez problému Ferrari. Italský tým v brzkých fázích závodu povolal Sainze do boxu. Na Španělovu zastávku ale nebyli připraveni mechanici a zapomněli připravit nové pneumatiky.

Tím se Sainzův pit-stop natáhl na dlouhých 12 sekund a ztrátu ve zbytku závodu už nedohnal a aby toho nebylo málo, během druhé vlny zastávek v boxech byl Sainz nebezpečně vypuštěn ze svého stání. Sainz tak ještě dostal penalizaci 5 sekund.

Neustálé trable Ferrari nenechaly potichu už ani Nica Rosberga, který se na adresu Maranella kriticky vyjádřil. „Dokonce i týmy ve formuli 2 a ve formuli 3 dělají lepší práci, co se strategií týče. Toto už je opravdu hodně,“ vyjádřil se televizní expert.

K Rosbergovu komentáři se následně vyjádřil šéf Ferrari. „Na trati vnikl chaos. U Hamiltona to vypadalo, že se pokusí o ‚undercut‘. Toto riziko jsme nechtěli podstoupit, a tak jsme Carlose [Sainze] poslali do boxů na úplně poslední možnou chvíli,“ vysvětlil Binotto.

Nico Rosberg stáji z Maranella doporučil udělat změny – personální změny. Šampion ze sezony 2016 navrhuje zjednodušit hierarchii uvnitř týmu a Binotta by nejraději poslal zpět k vývoji motorů a politické vedení týmu by předal někomu jinému.

„Určitě nebudeme měnit lidi, určitě ne proto, že to řekl Rosberg. Každý ví, že ve formuli 1 je velmi důležitá stabilita a dlouhodobé plány. To nám dá čas a prostor zlepšovat se závod od závodu a dělat kroky správným směrem.

Nevěřím tomu, že bychom měli špatný tým. Jsem přesvědčen, že tu máme správné lidi, kteří se snaží ze sebe vydat všechno. Dnes [během Grand Prix Nizozemska] to bylo nešťastné a reagovali jsme pod tlakem a bez času na promýšlení,“ zakončil Binotto.