Vraťte nám letní přestávku

Týmy formule 1 jednají s FIA o kalendáři závodů 2016 s cílem obnovit třítýdenní letní přestávku.

Zveřejněno 30. 07 2015 — Jan Pastorek

Týmy formule 1 jednají s FIA o kalendáři závodů 2016 s cílem obnovit třítýdenní letní přestávku.

První verze kalendáře Grand Prix 2016 počítá s 21 závody, přičemž v srpnu už není třítýdenní přestávka, která se stala v posledních letech zvyklostí. Týmy ji využívají pro povinnou dvoutýdenní uzavírku továren.

Možnost, že by příští rok už neměly tyto tři týdny, se jim nelíbí. „Ta přestávka je důležitá. F1 má velmi náročný program pro všechny zúčastněné lidi, nejen techniky a lidi v továrně, ale také všechny podpůrné zaměstnance, FOM, média atd.“ uvedl šéf Red Bullu Racing Christian Horner pro Motorsport.com.

Tři týdny volna chce zachovat také McLaren. „Potřebujeme letní uzavírku kvůli lidem, kteří cestují,“ řekl.

Nutnost mít přestávku tři týdny, aby si lidé mohli vzít dvoutýdenní dovolenou, vidí také Williams. „Tyto dva týdny jim nezávisle na všem ostatním umožní strávit čas s rodinami, mít trochu normální život, normální existenci,“ řekla zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová.

Všichni si ale uvědomují, že verze kalendáře je zatím provizorní a obsahuje 21 závodů, což je jeden nad limit daný pravidly. Je tedy možné, že stejně jako v minulosti očekává Ecclestone, že některý ze závodů vypadne, proto má rezervu. Pokud by skutečný počet Grand Prix byl znovu 20, s třítýdenní přestávkou by nebyl problém.

Diskuse k článku

Napsat komentář