Týmovou režii Ferrari nasadí, až bude správný čas

Závodní ředitel Scuderie Laurent Mekies prohlásil, že italská stáj se nebude v letošní sezoně bránit využití týmové režie, pokud týmu zajistí co největší přísun bodů. Ten Ferrari potřebuje, zatím totiž marně nahání první Red Bull…

Štítky: Ferrari Laurent Mekies Zveřejněno 29. 08 2022 — Lukáš Štěrovský

V Poháru jezdců ztrácí Charles Leclerc na Maxe Verstappena 80 bodů, v Poháru konstruktérů je manko Italů na Red Bull ještě vyšší, a to 97 bodů. „Hodně se o tom mluví, ale my máme jasno, naším cílem je co nejlepší výsledek pro Ferrari,“ tvrdí Mekies.

„Samozřejmě nastane okamžik, kdy se budeme muset zaměřit na jednoho jezdce více než na druhého, pokud to bude vyžadovat situace v šampionátu. Neznamená to, že budeme čekat na určitý matematický rozdíl, ale na vhodnou fázi sezony, kdy to bude správné,“ dodal ještě před Velkou cenou Belgie.

Mekiese těší fakt, že Carlos Sainz se od začátku roku rapidně zlepšil. Mohlo by to znamenat, že by do konce roku převzala pozici lídra právě Španěl? „Na začátku roku jsme se netajili tím, že mu auto nesedělo, musel s ním bojovat a hodně pracovat, aby se to zlepšilo.

To vyžaduje čas. Teď to vypadá, že směřuje správným směrem. Dělá to z něho ale lídra? Podle mého ne. Máme dva silné, ale velmi odlišné jezdce. Zacházíme s nimi tak, abychom maximalizovali naši pozici v šampionátu,“ vysvětluje závodní ředitel Ferrari.