Týmové dvojky musí akceptovat svoji roli. Nelze žít v pohádce

Dvojnásobný šampion se domnívá, že slabší týmoví kolegové by se měli přizpůsobit rychlejším jezdcům a akceptovat svoji roli v týmu namísto toho, aby zbytečně bojovali.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Valtteri Bottas Zveřejněno 24. 12 2022 — Lukáš Štěrovský

Verstappen sice svůj komentář demonstruje na štaci Valtteriho Bottase u Mercedesu, ale jeho slova logicky pasují i na Sergia Péreze, který v Red Bullu na jedničku plní podpůrnou roli, na Nizozemce ale zatím recept nenašel. „Každý rok je novou šancí. Po několika závodech si ale uvědomil (Bottas), že situace se jen těžko změní a přijal svoji roli.

Přesto skončil na stupních vítězů, vyhrál několik závodů a získal pár pole position,“ shrnuje Verstappen. „Musíte se prostě smířit s tím, že jezdec vedle vás je o něco lepší. To je v pořádku, to se může stát,“ má jasno.

Avšak podle Nizozemce je důležité, aby se po takovém zjištění druzí jezdci přizpůsobili své roli v týmu; jinak by naopak progres stáje mohli zpomalit. „Je důležité, že to (Bottas) přijal. Někteří jezdci to nedokážou, a tím vše pokazí. Nepřežijí příliš dlouho. Člověk musí přijmout svoji roli. Nemůžete žít v pohádce,“ dodává šampion.