Týmová režie Ferrari by byla „brutálním rozhodnutím“

Výměna jezdců Ferrari před cílem GP Rakouska by byla "brutálním rozhodnutím", je přesvědčen šéf Mercedesu Toto Wolff.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Toto Wolff Zveřejněno 3. 07 2018 — GPF1.cz

Sebastian Vettel startoval do závodu na Red Bull Ringu ze šestého místa a v jeho závěrečné fázi bylo pořadí na prvních třech místech Verstappen, Räikkönen, Vettel, přičemž Vettel v těsném boji o titul potřebuje každý bod.

Během závodů v Rakousku v letech 2001 a 2002 musel pilot Ferrari Rubens Barrichello před sebe pustit kolegu Michaela Schumachera. Jednou na druhé a pak na první místo. Ferrari tehdy šéfoval dnešní prezident FIA Jean Todt. V roce 2001 a 2002 byla GP Rakouska šestým závodem ze sedmnácti.

Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel nakonec projeli v neděli v nezměněném pořadí. Šéf Mercedesu Toto Wolff za to Ferrari vyjádřil respekt.

„My bychom to neudělali a já nejsem překvapen, že ani Ferrari to neudělalo,“ řekl Wolff. „V této části sezony, v zájmu sportu, fanoušků i samotných jezdců, na začátku července, vyměnit jezdce by bylo docela brutálním rozhodnutím.“

Toto Wolff ale přiznal, že v závěru sezony by mohl i Mercedes sáhnout k týmovým rozkazům, pokud by si to situace žádala.

„V poslední třetině šampionátu, pokud má jeden pilot větší šanci než druhý, pak je to nelehká situace pro každý závodní tým a bude nutné se na to podívat. Ale ne teď.“

Diskuse k článku

Napsat komentář