Tým Williams byl prodán, dál bude závodit pod stejným názvem

Tým Williams byl prodán privátní investiční americké firmě Dorilton Capital se sídlem v New Yorku. Ta se zavázala udržet odkaz Williamsu. Jméno týmu tak zůstane beze změny, stejně jako názvy vozů. Podle vyjádření Williamsu nemá Dorilton v úmyslu přemístit tým ze současné základy v Grove.

Štítky: Williams Zveřejněno 21. 08 2020 — Tomáš Richtr

Krátce po podpisu Concordské dohody oznámil Williams, že byl prodán investiční firmě Darilton Capital. Hlavním cílem firmy a nových investic je vrátit Williams výkonnostně blíže k vrcholu.

Prodej je výsledkem strategického přehodnocení společnosti zahájeného letos v květnu a byl posouzen jako nejlepší scénář za účelem dlouhodobého udržení Williamsu. Jednou z hlavních hodnot firmy Darilton Capital je „trpělivost“. Investuje do firem, které potřebují dosáhnout růstu, reinvesticí cash flow, a to vše bez nutnosti silného vlivu. Spolupracuje se stávajícím managementem firmy a zaměřuje se na ty, které mají za sebou úspěšnou historii a kulturu.

‚Prodej‘ už dlouho nespěšného Williamsu a McLarenu? Možná jenom dobře

„Věříme našim firmám a prvkům, které je v minulosti učinily úspěšnými,“ tvrdí o sobě firma.

V kombinaci s novou Concordskou dohodou, která přináší férovější distribuci prize money, má Williams pod svým novým vlastníkem v plánu ve formuli 1 dlouhodobě setrvat a výkonnostně růst.

„Končí éra Williamsu coby rodinného byznysu,“ řekla šéfka týmu Claire Williamsová. „Ale víme, že je v dobrých rukou. Nejenže prodej týmu umožní jeho přežití, ale ukáže cestu k úspěchu.“

Co bude dál s Williamsem

Nejvyšším šéfem Darlitonu je Matthew Savage, který prohlásil: „Jsme přesvědčeni, že jsme vhodným partnerem, díky flexibilnímu a trpělivému investičnímu stylu. To týmu umožní zaměřit se na cíle, kterým je vrátit se na čelo startovního pole.“

Pod novým vlastníkem Williams v nejbližší době identifikuje oblasti, které si žádají investice.

„Infrastruktura týmu v Grove je na vysoké úrovni a nemáme v úmyslu tým přesouvat,“ uzavřel Matthew Savage.

Ken Block se stal vítězem elektrického rallycrossového závodění Projekt E