Tým neobviňuji. V závodě bych měl dobrý vůz, lituje Räikkönen

Hořkou pilulku musel po úspěšné sobotě spolknout Kimi Räikkönen. Fin totiž pro technické potíže odstoupil ještě před startem samotného závodu.

Štítky: GP Malajsie Kimi Räikkönen Zveřejněno 1. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Räikkönen k závodu vzhlížel s nadějí na vítězství. V kvalifikaci na Hamiltona ztratil jen kvůli chybě v poslední zatáčce. Jenže ještě před startem Ferrari postihla katastrofa. Stejná závada na turbodmychadle, jaká v sobotu vyřadila z kvalifikace Vettela, zapříčinila, že Fin ve službách Scuderia do Grand Prix Malajsie ani neodstartoval.

Mechanici se sice pokusili o nápravu chyby, jejich souboj s časem byl ale marný. „Není to tak, že by tým udělal něco špatně. Auto v sobotu fungovalo perfektně, vlastně po celý víkend. A najednou, zničehonic, se dnes objevily potíže,“ litoval Räikkönen.

„Nikoho neviním. Je to jedna z těch věcí, které se někdy bohužel stávají. Nebyl to snadný víkend. Z hlediska auta a rychlosti to bylo dobré. Ale bohužel měl včera potíže Seb a dneska zase já. Nevím, jak se jelo Sebovi, neřídil jsem jeho auto. Ale jsem si skoro jistý, že bych dnes měl dobrý vůz.“

To už se však nedozvíme.

Diskuse k článku

Napsat komentář