Tým může mít až čtyři jezdce. Využije toho Manor?

Na soupisce pro sezonu 2016 chybí už jen jedno jméno. Konkrétně to vedle Pascala Wehrleina, který byl potvrzen minulý týden. Vtip je v tom, že se vedle něj nakonec může objevit jmen více. Podle informací finského listu Ilta Sanomat by se totiž Manor mohl rozhodnout pro alternování jezdců ve druhém voze. Trojicí jezdců by měli být Will…

6 Štítky: Alexander Rossi Manor Rio Haryanto Zveřejněno 15. 02 2016 — GPF1.cz

Na soupisce pro sezonu 2016 chybí už jen jedno jméno. Konkrétně to vedle Pascala Wehrleina, který byl potvrzen minulý týden. Vtip je v tom, že se vedle něj nakonec může objevit jmen více.

Podle informací finského listu Ilta Sanomat by se totiž Manor mohl rozhodnout pro alternování jezdců ve druhém voze. Trojicí jezdců by měli být Will Stevens, který jezdil už vloni, stejně jako Alexander Rossi, Rio Haryanto. Jezdci by si mezi sebe rozdělili 21 velkých cen – sedm pro každého.

Indonésan Rio Haryanto by sezonu zahájil a pak se vrátil pro asijské závody. Štace Američana Rossiho by byla soustředěna na americký kontinent a Angličan Will Stevens by si zazávodil v Evropě. Vstupenka na kolotoč zvaný F1 by každého vyšla na přibližně 5 milionů eur.

Pravidla počet jezdců na tým limitují. Ale do těchto limitů by se Manor vešel: každý tým během jedné sezony může využít až čtyři jezdce. Se souhlasem komisařů k výměně jezdce může dojít nejpozději před začátkem kvalifikace, takže dost prostoru pro flexibilní rozhodování Manoru.

Do této kvóty čtyř jezdců se nezapočítávají ti, kteří nastoupí do jednoho z prvních dvou tréninků závodního víkendu. Co je důležité, že limity na počet převodovek či motorů nejsou svázány s jezdcem, ale s konkrétním autem. Nastoupí-li například Rossi do třetího závodu sezony, musí jet s motorem využívaným například Haryantem, pokud on jel v prvních dvou velkých cenách.

Jedním z velkých očekávání letošního roku budou výkony Manoru, který se na začátku loňské sezony horko těžko vyhrabal z arbitráže a hrozící likvidace. Pro rok 2016 uzavřel dohodu s Mercedesem a očekává se, že by po letech mohl opustit poslední řadu a bojovat o body.

Čtěte dále: Další oživení startovního pole? Wehrlein má instinkt zabijáka

Will Stevens

Will Stevens

Rio Haryanto

Rio Haryanto

Alexander Rossi

Alexander Rossi

Soupiska 2016:

TýmMotorJezdecJezdec
MercedesMercedesLewis HamiltonNico Rosberg
FerrariFerrariSebastian VettelKimi Räikkönen
Red BullRenaultDaniel RicciardoDaniil Kvjat
Toro RossoFerrariMax VerstappenCarlos Sainz
WilliamsMercedesValtteri BottasFelipe Massa
McLarenHondaFernando AlonsoJenson Button
HaasFerrariRomain GrosjeanEsteban Gutiérrez
RenaultRenaultKevin MagnussenJolyon Palmer
Force IndiaMercedesNico HülkenbergSergio Pérez
SauberFerrariMarcus EricssonFelipe Nasr
ManorMercedesPascal WehrleinRio Haryanto

Diskuse k článku

Napsat komentář