Tým Haas si vybral dva české piloty pro šampionát F1 Esports Series

Dva čeští piloti jsou zastoupeni ve finálové fázi letošního šampionátu F1 Esports Series 2018. Nejedná se jen tak o nějaké virtuální závodění. Piloty pro finálovou fází letošní F1 Esports Series totiž vybíraly opravdové týmy formule 1! Právě reálné týmy F1 si vybraly zástupce z řad virtuálních závodníků. Chybí pouze Ferrari.

Štítky: eSports Zveřejněno 10. 07 2018 — GPF1.cz

Skrze komplexní systém kvalifikačních závodů se do semifinále dostalo 40 pilotů z celého světa. Mezi nimi také dva Češi Michal Šmídl a Martin Štefanko, kteří závodí v národním seriálu virtuálních závodů Virtual GP. Tato čtyřicítka pilotů vyrazila do Londýna, aby se zúčastnila takzvaného Pro Draftu, výběru ze strany opravdových týmů formule 1:

Mercedes AMG Petronas Motorsport
Red Bull Racing
Hype Energy eForce India
Williams F1 Esports Team
Renault Sport Team Vitality
Haas F1 Esports Team
McLaren
Toro Rosso
Alfa Romeo Sauber F1 Team

Kandidáti na účast v sérii tří finálových live show museli projít sérií úkolů, rozhovorů a výzev se zástupci opravdových týmů F1. V pondělí po GP Velké Británie pak proběhl během přímého přenosu, na který se můžete podívat níže, oficiální výběr. Právě v něm slavili čeští hráči velký úspěch. Michala Šmídla a Martina Štefanka si vybral americký tým Haas F1 Esports Team!

Přenosu, během kterého byli vybráni účastníci pro finále, se zúčastnil komerční ředitel F1 Sean Bratches nebo bývalý závodník a současný komentátor Sky Sports Johny Herbert.


S ohledem na systém šampionátu, ve kterém mají garantované místo také někteří loňští borci, bylo v pondělí večer vybíráno jen 16 pilotů.

Diskuse k článku

Napsat komentář