Tým Aston Martin k tradiční zelené přidá i růžovou

Návrat legendární značky do F1 bude skutečně ikonický – tedy alespoň částečně. Automobilka Aston Martin bude závodit v tradiční britské zelené, avšak ta se na voze kvůli sponzorovi, firmě BWT, objeví v kombinaci s růžovou.

Štítky: Aston Martin Racing Point Zveřejněno 25. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Tým, který vlastní Lawrence Stroll a do kterého příští rok přestoupí Sebastian Vettel, tak o svoji ikonickou růžovou barvu nepřijde. Ta je výsledkem spolupráce s firmou BWT, která se zaměřuje na úpravu vody a v motorsportu se prezentuje právě růžovým zabarvením. Designéry ale nečeká lehký úkol, růžovou totiž budou muset sladit se zelenou.

Aston Martin závodil v tradičních britských barvách v začátcích zrodu motorsportu a ve svém debutu v F1 v letech 1959 a 1960, kdy jednotlivé vozy byly zbarvené podle toho, jaký stát reprezentovaly. Britské týmy měly právě zelenou barvu.

Že tato zelená bude zdobit monoposty Astonu i v příštím roce, prozradil na tiskové konferenci Lance Stroll. „Myslím, že to bude britská závodní zelená,“ sdělil novinářům.

Podle dalších zpráv si Aston momentálně vybírá z několika návrhů designu, které byly vypracovány. Skloubit zelenou a růžovou, to zjevně není snadný úkol, a tak jsme sami více než zvědavi na výsledek!

Foto: RaceFans

V F1 v roce 1959 vypadal takto.