Tvůrce oceňovaného snímku „Senna“ natočil exkluzivní seriál o McLarenu

Přestože McLarenu se z hlediska závodění nedaří, stále nachází dostatek času a chuti k zabavení svých fanoušků. Ti se totiž mohou těšit na exkluzivní seriál, s pomocí kterého nahlédnou do zákulisí týmu. K dispozici bude během podzimu letošního roku.

2 Štítky: McLaren Zveřejněno 30. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Header-1000x200-01

Šéf týmu Zak Brown popsal dílo jako „nejintimnější a nejupřímnější přístup k modernímu týmu formule 1, jaký byl kdy k vidění“. Součástí by přitom měly být i přípravy na novou sezonu, které zahrnují problémy s motory Honda. Seriál bude dostupný v průběhu podzimu (přesné datum ještě nebylo upřesněno) na stejné platformě, která investovala do projektu Jeremyho Clarksona, The Grand Tour.

Za projektem stojí Manish Pandey, scénárista a producent úspěšného filmu Senna, za nějž získal Filmovou cenu Britské akademie, Chris Connell a Anwar Nuseibeh. Fanoušci McLarenu se mohou těšit třeba i na speciál se Stoffelem Vandoornem o jeho přípravě na debutovou sezonu ve formuli 1.

Seriál bude celosvětově spuštěn v rámci Amazon’s Original Unscripted Series a bude dostupný skrze službu Amazon Prime Video. Legálním způsobem tak budou moci dílo spatřit uživatelé ve více než 200 zemích.

„V McLarenu chceme ukázat a oslavit každý element formule 1. Chápeme a oceňujeme, že fanoušci formule 1 jsou vždy vděční za přístup a informace ze zákulisí. A přesně to jim tento seriál dodá,“ hodnotí Zak Brown.

„Jednak jsme chtěli ukázat naši technologii a zkušenosti, které vedou k budování strojů formule 1, jednak jsme chtěli ukázat i vášeň, oddanost a snahu stovek lidí v technologickém centru McLarenu, jejichž úsilí nás doprovází na každém závodě sezony. Nakonec je formule 1 velmi lidským příběhem. Doufám, že seriál úspěšně zachytil upřímnost a lidskost života, práce a závodě ve formuli 1.“

McLaren zatím nezažívá lehký rok. Po představení nového zbarvení a optimistických zprávách o přiblížení se stupňům vítězů v sezoně 2017 zažil doslova noční můru v podobě testování, kde jeho motoru Honda chyběla jak rychlost, tak i spolehlivost. Podobný scénář se pak odehrával i prvním závodě sezony.

Náladu tak fanouškům tradičního britského týmu může vylepšit alespoň fakt, že vyjma seriálu se mohou těšit i na zbrusu nový snímek, nazvaný McLaren, jenž vypráví příběh zakladatele stáje. Film byl představen v roce 2016 na Novém Zélandu, ještě letos by měl být dostupný i Evropě a dalších státech.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Tvůrce oceňovaného snímku „Senna“ natočil exkluzivní seriál o McLarenu”

  1. Rendy napsal:

    Nějak tady nefungují smajlíky… :-/

  2. Rendy napsal:

    Snad se mi podaří tyto snímky sehnat a vidět… McLaren bude navždy v mém srdci v dobrých i špatných časech…

Napsat komentář