Tsunoda zpochybnil, že má k dispozici stejný vůz jako Gasly, musel se omluvit

Zatímco v úvodních podnicích mohly štiplavé komentáře nováčka Yukiho Tsunody působit úsměvně, jeho výroky po kvalifikaci na Grand Prix Španělska už jsou na pováženou. Japonec, který oproti svému kolegovi ani nepostoupil z úvodní části kvalifikace, si prý není jistý, že má k dispozici stejný monopost jako Pierre Gasly. Po pár hodinách se Japonec stáji omluvil na sociálních sítích.

Štítky: Alpha Tauri Yuki Tsunoda Zveřejněno 8. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Už po dojetí svého rychlého kola, které stačilo jen na šestnácté místo na roštu, se Tsunoda rozčiloval do vysílačky: „Tomuhle autu prostě nevěřím!” Peprnější označení pro vůz AlphaTauri, které Japonec použil, jsme raději vynechali…

Tsunoda ale nemírnil emoce ani po kvalifikaci. Když byl dotazován na to, proč nevyrovnal výkon Gaslyho, který odstartuje dvanáctý, odpověděl takto: „Nevím. Oproti němu dávám týmu vždycky jinou zpětnou vazbu.  Vždycky je to úplný opak, takže mám trochu pochyby, že máme stejné auto.

Jasně, že auto jako takové je stejné, ale charakter je odlišný. Samozřejmě to možná může být jen jezdeckým stylem, ale nevím, co se v kvalifikaci stalo, že jsem se tak trápil.

Když jsem vyjel z boxů před posledním pokusem, objel jsem normální letmé kolo. Teplota pneumatik byla přesně taková, jaká být měla. Možná za to může tým, to, jak jsme nastavili auto a gumy, nevím. Rozhodně to není místo, o které jsem chtěl bojovat. Vůz měl v pohodě na to, aby se dostal do prostřední části,“ přiznává Tsunoda.

Japonec po několika hodinách korigoval svoje prohlášení, když na sociálních sítích uvedl následující: „Mám štěstí, že mám kolem sebe tak talentované lidi a dříče, kteří pracují na mém autě. Chtěl bych se týmu omluvit za moje dřívější poznámky. Nedokázal jsem využít maximální potenciál vozu a byl jsem z toho frustrovaný. S inženýry zanalyzujeme data, abychom se ujistili, že to zítra bude lepší.“

Hamilton si vyjel 100. pole position. V kvalifikaci se ale potýkal s nastavením