Tsunodu v Itálii čeká náročný disciplinární program

Netradiční krok učinil tým Red Bull ve snaze zlepšit výkony svého jezdce Yukiho Tsunody jezdícího v AlphaTauri. Japonec se na příkaz stáje musí z Velké Británie přestěhovat do Itálie, kde na něj bude osobně dohlížet Franz Tost, šéf týmu AlphaTauri.

Štítky: Alpha Tauri Helmut Marko Red Bull Yuki Tsunoda Zveřejněno 3. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Médiím to prozradil poradce Red Bullu Helmut Marko, který už dříve kritizoval Tsunodovu disciplínu. „Rozhodli jsme se přstěhovat Yukiho do Itálie, kde bude pod osobním dohledem Franze Tosta.

Bude se učit, jak se soustředit, zvykne si žít podle rozvrhu jako profesionální atlet. Čeká ho hodně trénování, jízdy v motokáře a práce v továrně, aby se naučil číst v datech,“ popisuje Marko.

Ten není spokojený jednak s výkony nováčka – od úvodního podniku nebodoval –, jednak s jeho chováním. Však prostořeký Tsunoda se už například týmu musel omlouvat za nevhodnou kritiku.

„Jeho vývoj rozhodně není pozitivní. Jeho sebejistota po několika incidentech opadla, proto jsme se rozhodli k přesunu do Itálie. Není to jen kvůli tomu, abychom ho mohli lépe hlídat, ale abychom mu zajistili pocit bezpečí. Pořád má potenciál,“ je přesvědčen poradce Red Bullu.

O pár dní později pak Tsunoda prozradil detaily svého drilu. „Od devíti do jedenácti jsem v posilovně. Nikdy jsem nezažil takovou dřinu po ránu… Do půl jedné mám pak schůzky s inženýry. Pak oběd a hodinu angličtiny, protože moje angličtina není skvělá. Myslím, že je to dobrá příležitost naučit se jazyk.

Od patnácti hodin do půl páté následuje další sezení s inženýry a pak je na programu opět posilovna. Nemůžu říct, že bych si první týden tohoto režimu úplně užíval, ale tak to je. Zejména schůzky s inženýry mi opravdu pomohou porozumět vozu. A to je vhodná příprava na závody,“ ví Tsunoda.

Havárie v kvalifikaci na Imole.