Tsunoda se musí naučit poznávat svůj limit

I přes několik chyb v Tsunodově úvodních závodech ve formuli 1 bere jeho šéf Franz Tost v potaz fakt, že Tsunoda na mnohých tratích závodil poprvé, a že to je pouhý nováček. Věří tedy, že se postupem času všechno naučí a chybovat bude méně.

Štítky: Alpha Tauri Yuki Tsunoda Zveřejněno 11. 06 2021 — Tereza Černá

Yuki Tsunoda musí poznat, kde je limit jeho schopností a nepokoušet se jej překonat, tvrdí Franz Tost. 

Mladý Japonec si začal budovat reputaci již po prvním závodě v Bahrajnu, kde skončil devátý. V dalších čtyřech závodech však nebodoval, a v průběhu víkendů i několikrát boural. Minulý týden v Baku sice dojel sedmý, ale předtím v závěrečné části kvalifikace poslal svůj vůz do bariéry, čímž zavinil červené vlajky a předčasné ukončení kvalifikace. Tyto výkony se příliš nezamlouvají Helmutu Markovi, řediteli akademie Red Bullu. 

Podle šéfa týmu AlphaTauri, Franze Tosta jde o to, že se Tsunoda snaží překonat svůj potenciál, než o nedostatek talentu: 

“Yuki od pátku ukazoval známky toho, že se zlepšil. Jeho čas v Q2 i v Q3 byl dobrý, avšak na konci příliš tlačil a brzdil pozdě,” řekl Tost. “Musí se naučit poznávat své limity. Pokud je pilot v podobných setinách sekundy jako špička pole, není už příliš mnoho prostoru pro to být rychlejší, jako pilot si musíte říci ‘já nesmím brzdit později, já nesmím více tlačit’.

Ale jak už jsem řekl, toto celé je pro něj procesem učení. Musím uznat, že jinak se celý víkend posouval dopředu a začíná lépe rozumět autu, to je vidět i z technických zpětných vazeb. Proto jsem si jist, že ho nasměrujeme správným směrem, protože on má neskutečnou přirozenou rychlost.” sdělil Tost novinářům po závodním víkendu.

Tost ale dodal, že byl Tsunoda v Baku rychlý tak moc, že se až bál, že se vybourá.

“Ale další body přijdou,” dodal.