Tsunoda se bojí pohovoru s Red Bullem

Závěr kvalifikace na Velkou cenu Mexika přinesl v závěru drama mezi Yukim Tsunodou a hlavní stájí Red Bull. Japonec svým manévrem znemožnil zlepšení času jak u Péreze, tak Verstappena a nyní se obává dalších diskusí s vedením rudých býků.

Štítky: AlphaTauri GP Mexika Red Bull Yuki Tsunoda Zveřejněno 7. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Mexiko měla být trať zvýhodňující Red Bull a do kvalifikace vstupoval jako jasný favorit. Černé šípy ale začaly v druhé části kvalifikace zrychlovat a v poslední dvanáctiminutovce dokonce získaly prozatímní první řadu.

Druhé pokusy ještě mohly zamíchat pořadím a finální výsledky mohly být trochu jiné, jelikož oba jezdci Red Bullu měli rozjeté slušné kolo. Poté ale přišel incident s Tsunodou, který veškeré naděje na zlepšení ukončil.

Japonec se v 11. zatáčce snažil uhnout svých kolegům u hlavního týmu, svým manévrem ale rozhodil Sergia Péreze a následně kvůli tomu musel zpomalit i Max Verstappen. Vedení Red Bullu vzniklou situaci dává za vinu právě letošnímu nováčkovi.

„Oba naši piloti (Verstappen a Pérez) měli rozjeté slušné kolo. Max získal skoro tři desetiny k dobru a Checo se zlepšil o dvě desetiny, takže jsme s náskokem Mercedesu mohli ještě něco udělat. Nevím, co tam (Tsunoda) dělal a proč se nám v tak kritický moment připletl do cesty.

Je to samozřejmě frustrující, protože to ovlivnilo oba naše jezdce, kteří měli šanci na lepší výsledek a pochopitelně jsou oba rozčílení. Pořád máme ale druhou řadu a můžeme z ní vymyslet skvělý závod,“ prohlásil Horner po kvalifikaci.

Tsunoda se bojí následující diskuse

Yuki Tsunoda má na situaci jiný názor, podle vlastních slov se ocitl v nezáviděníhodné situaci, kterou nemohl vyřešit lepším způsobem. O dění na trati byl Japonec samozřejmě informován svým inženýrem, i tak ale Tsunoda neví, jak měl lépe reagovat.

„Vyjel jsem z trati abych se jim (Red Bullům) vyhnul, a to bylo špatně. Skutečně nevím, kam jinam jsem se měl uhnout. Snažil jsem se a nevyšlo to, kdyby se situace ale opakovala, udělal bych to samé, protože opravdu nevím, jak jsem to měl udělat lépe,“ tápe Tsunoda.

Pilot AlphaTauri debutoval ve formuli 1 teprve letos, a to díky juniorské sérii Red Bullu. Proto si podobné kiksy nemůže jednadvacetiletý mladík dovolit a už vůbec ne na účet hlavního týmu, který jej protlačil do královny motorsportu.

Jelikož nejde o Tsunodův první prohřešek v letošní sezoně, poměrně dost se obává následující diskuse s vedením Red Bullu. „Nyní mám z dalších pohovorů s Red Bullem docela obavy, ale stále si myslím, že jsem neudělal nic špatného,“ zakončil nejistě Japonec.