Tsunoda poodhalil důležitou roli Sergia Péreze ve své kariéře

Japonský mladíček ve službách AlphaTauri, sesterské stáje Red Bullu, přiznává, že po nevydařených víkendech to byl kolega Sergio Pérez, který mu skrze textové zprávy vyjadřoval podporu a snažil se ho motivovat.

Štítky: Alpha Tauri Red Bull Sergio Pérez Yuki Tsunoda Zveřejněno 10. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

Tsunoda zažil slibný vstup do sezony, když hned během premiéry v Bahrajnu bodoval. Od té doby to s ním ale jde z kopce: Skoro pravidelně havaruje v kvalifikacích a vůči týmu se projevuje mimořádně kriticky.

Stáj ho dokonce musela přestěhovat z Anglie do Itálie, aby ho měla více pod dohledem a mohla jej lépe formovat. Teď Tsunoda přiznal, že v jeho mentorování hraje roli i Sergio Pérez. Ten přestoupil k Red Bullu letos a sám tak dobře ví, jak těžké je v této organizaci splnit očekávání…

„Sergio mi dává spoustu rad,“ přiznává Tsunoda. „Zejména po Francii a Monaku, kdy jsem měl špatný víkend, mi psal rady a nabídl mi také několik povzbudivých slov, aby mě motivoval.

Patří mu můj dík. V Red Bullu jsme čtyři jezdci a máme opravdu dobrý vztah. Budu se dál snažit zlepšovat a nechám se jimi inspirovat,“ říká Tsunoda, který se snaží učit se i od zkušenějšího kolegy Pierra Gaslyho.

„Nedostávám od něj přímo rady, když se bavíme, neřešíme závodění. Sleduji ale jeho data a z videí a rádia vnímám, jaký má přístup. Tyhle věci sleduju, abych se jím inspiroval. Pokud najdu něco, co můžu vyzkoušet, udělám to,“ dodává Japonec.

Mexičan je Japoncovi oporou.

Nová Audi A4 bude vyráběna s elektrickým i spalovacím motorem