Tsunoda pod palbou, ale sám Red Bull krotí vlnu vášní sociálních sítí

Po mexické kvalifikaci se stal Tsunoda terčem kritiky hlavní stáje Red Bull. Japonec svým manévrem pokazil čas Pérezovi a Verstappenovi. Šéf týmu Christian Horner ale nyní kritiku mírní a přiznal, že druhá řada na startu byla ve finále možná lepší než ta první.

Štítky: AlphaTauri Christian Horner Red Bull Zveřejněno 8. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Piloti Red Bullu měli v závěru kvalifikace naději zlepšit své časy a vylepšit tak své pozice na startu v Mexiku. V 11. zatáčce se ale střetli s Tsunodou, který svým úhybným manévrem rozhodil Péreze a Verstappen musel kvůli vzniklé situaci zpomalit.

Rudí býci tak do závodu startovali překvapivě ‚až‘ z druhé řady. Za to byl pilot AlphaTauri a letošní nováček Yuki Tsunoda poměrně hodně zkritizován vedením seniorské stáje, což vyvolalo i velkou kritiku vůči Japoncovi i v médiích. Horner nyní tuto kritiku mírní.

„Myslím, že tato kritika se stala tak vážnou proto, že média mají tyto věci rády. Vždy různé události přehánějí a vybírají si jen některá slova z kontextu. Je to ale v pořádku, byl by to nudný svět, kdyby to nedělaly,“ zamýšlí se šéf Red Bull.

„Když jsem se na celou situaci podíval zpětně a mě jsem čas vše zvážit, řekl bych, že Tsunoda jen neměl dostatek informací o dění na trati. Nicméně naše jezdce rozhodil, a to by se rozhodně nemělo stávat,“ pokračoval Horner.

Došlé záběry a rádiová komunikace skutečně ukázaly, že Japonec svým týmem nebyl informován o blížících se pilotech Red Bullu. Možná i proto sportovní komisaři celý incident vůbec nepřešetřovali.

Škoda Slavia bude modelem pro indický trh

Red Bull ale ve finále na horších startovních pozicích nic neztratil, spíše naopak. Verstappen s Pérezem měli dobré starty a díky slipstreamu, který jim tvořila dvojice Mercedesu, zrychlili. Bottas navíc dal Nizozemci dostatek prostoru pro útok.

„Druhá řada na startu se nakonec ukázala jako lepší varianta pro start závodu. Řekl bych, že Bottas byl v první zatáčce férový a Max se tak dostal do čela, což bylo klíčové. Měli jsme štěstí také u Checa (Sergia Péreze), který se vyhnul kolizi v první zatáčce.

Max už potom jen kontroloval tempo a dojel si pro zasloužené vítězství. Jsem také velmi rád, že Checo doma získal další podium, bylo to emotivní. Celkově jsme v Mexiku prožili šťastný víkend,“ rozplýval se šéf Red Bullu.