Tsunoda očekává výhodu, na domácí trati zná “mnoho” triků

Yuki Tsunoda je ve své druhé kompletní sezoně ve formuli 1, ale tento víkend se chystá na svůj první domácí závod, protože Japonsko se poprvé od roku 2019 vrací do kalendáře. Pilot AlphaTauri zde nestartoval v F1, ale díky jeho času v japonské kategorii F4 má na této trati značné zkušenosti, ze kterých může čerpat.

Štítky: AlphaTauri Yuki Tsunoda Zveřejněno 7. 10 2022 — Jiří Košta

Tsunoda počítá, že ve své kariéře už najel „10 000“ kol na Suzuka International Racing Course. Rychle však uznal, že řídit vůz F1 na této ikonické trati bude zcela odlišná zkušenost než u některých ostatních vozů, se kterými zde závodil.

„Řídil jsem formuli 4, myslím, že to bylo před čtyřmi lety, co jsem tu jezdil, a naposledy v Suzuce jsem tady vyhrál,” řekl.

„Suzuku mám opravdu rád, jezdím tu od roku 2016 a mám za sebou více než 10 000 kol, takže znám spoustu triků, ale v F1 je to hodně odlišné řízení. Přesto si myslím, že jedna z nejlepších tratí, co se týče mých zkušeností.

Necítím žádné [extra] tlaky, protože je opravdu těžké si představit, že tu jedu, protože jsem byl jedním z diváků, kteří sledovali tyto kluky, a teď jedu před fanoušky, takže je to opravdu těžké si představit.“

Tsunoda bude mezitím doufat v čistý víkend před svými domácími fanoušky, když se bude snažit pomoci AlphaTauri posunout se v šampionátu před Haase – přičemž Tsunoda řekl, že potřebuje snížit chyby, jako byla ta, kterou měl v Singapuru, kde naboural do bariéry během závodu.

„Určitě ty chyby, které jsem v Singapuru dělal, musím omezit. Tresty, ať už jsou jakékoli, také tyto věci jsou zbytečné.”

Volvo Trucks zahajuje produkci elektrických kamiónů