Tsunoda má nůž na krku: Musí získat “o hodně víc” bodů než vloni

Šéf týmu AlphaTauri Franz Tost dal svému jezdci Yukimu Tsunodovi jasný cíl – získat mnohem více bodů než vloni. Jinak Japoncovi po dvou sezonách hrozí konec ve formuli 1.

Štítky: AlphaTauri Franz Tost Yuki Tsunoda Zveřejněno 12. 02 2023 — Lukáš Štěrovský

Připomeňme, že v první sezoně získal Tsunoda solidních 32 bodů. Vloni šla ale jeho forma dolů, i vlivem slabšího vozu nasbíral pouze 12 bodů – v porovnání s 23, které měl na kontě kolega Pierre Gasly.

„V loňském roce Yuki s vozem bojoval,“ přiznává Tost. „Letos, protože očekávám, že budeme mít docela konkurenceschopný vůz, musí Yuki vždy usilovat o umístění ve třetí části kvalifikace a dojíždění na bodech.

Po dvou sezonách už je velmi zkušený, takže na tom bodově letos musí být mnohem lépe než vloni,“ stanovuje jasný cíl, se kterým souhlasí i Japonec.

„Mým hlavním cílem je podávat v každém závodě konzistentnější výkony nezávisle na výkonu vozu, a spolehlivěji získávat body,“ říká Tsunoda. „Chci mít větší kontrolu sám nad sebou, dobře spolupracovat s týmem, co nejrychleji pochopit auto, a to hned od prvního závodu v Bahrajnu,“ dodává známý vztekloun.

„Teď mám větší kontrolu, jsem více zapojen do dění v týmu, pokud jde o vývoj vozu, a také se chovám jinak, protože jsem se naučil spoustu věcí, nejen pokud jde o závodění, ale i v životě mimo závodní dráhu.

I to má pozitivní vliv na to, jak závodím. Podcenil jsem, co všechno to obnáší, ale teď jsem přišel na věci, které jsou opravdu důležité,“ dodává mladý jezdec.

Tak uvidíme, jak si povede po boku nového kolegy, kterým bude Nyck de Vries…