Tsunoda jezdí nebezpečně, soptí Bearman
Bearman není spokojený s jízdním stylem Tsunody během GP USA. Podle Brita jezdí "nebezpečně".
Ve 35. kole v 15. zatáčce bylo blízko ke katastrofě. Oliver Bearman se snažil předjet sedmého Yukiho Tsunodu, ale ten při brždění uhnul doleva, čímž pilota Haasu vyhnal na trávu a to jej roztočilo. Komisaři nechali tento incident bez trestu, ale podle Bearmana to bylo od Tsunody “nebezpečné.”
“To co udělal, bylo docela nebezpečné, je to proti duchu závodění a proti obrazu, který bychom měli ukazovat dětem. Takhle se nezávodí. Několik kol kličkoval ze strany na stranu a když jsem se konečně pokusil o předjetí, reagoval pohybem, nenechal mi místo na šířku auta, a to je nefér,” rozčiluje se Bearman. “Tohle není dovolené a donutilo mě to uhnout. Nebýt mé rychlé reakce, mohlo to skončit obrovskou havárií, takže je to velká škoda.”
Bearman se domnívá, že nebýt incidentu, mohl dokončit závod až na sedmém místě. K tomu dodal, že pohyb při brzdění spadá do “šedé zóny pravidel”, což podobné situace umožňuje.
“Ale pohybovat se v brzdné zóně není fér, je to nebezpečné a vede to k velkým nehodám, jako byla tahle. Viděli jsme to už mnohokrát,” uvedl dvacetiletý nováček.
Incident ho prý úplně nepřekvapil, protože podle Bearmana je takové chování pro Tsunodu typické. Japonec bojuje o setrvání ve formuli 1. Aktuálně je až šestnáctý, přičemž do konce sezony zbývá pět závodů. Jelikož mu teče do bot, tak jezdí bezhlavě: “Mám pocit, že jezdí trochu zoufale, a to bylo dnes v jeho obraně vidět. Má podobné problémy i s jinými jezdci – bojoval třeba s Charlesem (Leclercem), který s ním vlastně vůbec nezávodí. Proč se před ním bráníš? Přijde mi to prostě hloupé, co dělá. Neuvažuje dopředu – podle mě je to zbytečně nerozvážná jízda.”
Když se Bearmana zeptali, zda si o incidentu s Tsunodou promluví, odpověděl: “Ne, protože si nemyslím, že by se změnil.”
Japonec má ale na celou situaci opačný názor. V rozhovoru pro Sky Sports F1 řekl: “Nemyslím si, že jsem se při brzdění pohnul. Je jen škoda, jak to nakonec dopadlo, zvlášť když jsme do té doby měli férový souboj. Nejsem jeho týmový kolega, prostě bojuju o to, abych se dostal do top 10.”






