Tsunoda je připraven opustit rodinu Red Bullu

Yuki Tsunoda se nebrání tomu, že pokud nezíská místo v hlavním týmu, bude svou další zastávku v F1 hledat mimo rodinu Red Bullu, i když přiznává, že je se svou současnou situací v RB "velmi spokojený".

Štítky: Red Bull VCARB Yuki Tsunoda Zveřejněno 24. 05 2024 — GPF1.cz

Yuki Tsunoda trvá na tom, že je v RB spokojený, ale naznačil, že pokud nepřejde do Red Bullu a nenahradí Sergia Pereze, mohl by se stát jeho cílem Aston Martin. Čtyřiadvacetiletý jezdec, který se k týmu AlphaTauri připojil v roce 2021, udělal v uplynulém roce pozoruhodný krok vpřed. Poté, co na začátku minulé sezony snadno porazil Nycka de Vriese, se v tomto období více než vyrovnal Danielu Ricciardovi. Navzdory jeho formě se však o japonském jezdci vážně nemluví jako o možné variantě pro hlavní tým Red Bull. Helmut Marko uvedl, že s Tsunodou probíhají jednání, ale již dlouho se má za to, že 24letý jezdec bude muset hledat svou další příležitost v F1 mimo sestavu týmu z Milton Keynes, čemuž se nebrání.

“Zatím [jsem] s RB velmi spokojený,” řekl Tsunoda na otázku, jaké možnosti zkoumá pro příští sezónu. “Teď bojujeme… někdy třeba i sedmé nebo osméé místo. Takže další možnosti… pravděpodobně jsou teď špičkové týmy dost obsazené. Asi jsme [RB je] nejsilnější tým minimálně ve středu pole. Uvidíme. Myslím, že samozřejmě, zvlášť když jsem v Red Bullu, chcete vždycky mířit do Red Bullu. Ale pokud mě nebudou chtít nebo se mnou nebudou počítat… pokud dostanu zajímavou nabídku, která by mohla být lepší než třeba RB nebo Red Bull, tak ano, budu o tom přemýšlet.”

Tsunoda má za sebou vydařený start do sezóny, když během úvodních sedmi závodů získal 15 bodů oproti pěti bodům Ricciardova týmového kolegy. V šampionátu jezdců se nachází v první desítce – před Lancem Strollem z Aston Martinu – a má více bodů než zbytek jezdců z pěti týmů na konci žebříčku F1 dohromady. Pokud jde o jeho možnosti, pokud by se chtěl poohlédnout po nových pastvinách, Aston Martin byl po celou jeho kariéru významně podporován Hondou, a proto se o něm mluví jako o možném příštím domově pro Tsunodu. V posledních dnech se také objevily spekulace, že japonský jezdec je na seznamu přání Haasu pro příští sezónu, přičemž se stále častěji hovoří o tom, že americký tým hledá alternativu Kevina Magnussena. Tsunoda však cítí loajalitu k Red Bullu a Hondě za jejich společnou podporu.

“K Red Bullu cítím také velkou loajalitu, protože bez nich bych tu nebyl,” vysvětlil. “A samozřejmě také Honda. A když už mluvíme o Hondě, tak možná i o Aston Martinu… [jako možnost do budoucna]. Ale Aston [Martin], ten je obsazený dvěma jezdci. Takže je to dost otevřené, ale zatím jsem s RB spokojený,” uzavřel.