Tsunoda je ohromen odezvou evropských fanoušků, je větší než v Japonsku

Díky své rozsáhlé přípravě na vstup do formule 1 strávil Tsunoda několik dní testováním na okruhu v Imole. Japonec věří, že mu tato zkušenost může o nadcházejícím víkendu výrazně pomoci, jelikož už má s tratí nemalé zkušenosti.

Štítky: Alpha Tauri Yuki Tsunoda Zveřejněno 15. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Yuki Tsunoda debutoval s týmem AlphaTauri před necelými tři týdny v Bahrajnu. Nováček v týmu zaujal svým výkonem a předjížděcími manévry, díky kterým skončil na devátém místě a získal tím své první dva body v F1. Tsunoda je zároveň prvním Japoncem, kterému se povedlo získat body hned ve svém prvním závodě.

Nový pilot AlphaTauri přichází do nadcházejícího víkendu v Imole s nadějí, že by si mohl počínat ještě lépe. Imola je prakticky domácí závod pro AlphaTauri, tým zde pravidelně testuje a představuje nové vozy. Tsunoda tak mohl sbírat informace o trati ještě před začátkem sezony.

„Myslím, že až přijdou tratě, které jsou pro mě nové, jako jsou Portugalsko a Monako, bude to pro mě těžší. V Imole to ale problém nebude, protože jsem tam už jezdil. Řekl bych, že o víkendu budu moc pracovat podobným způsobem jako v Bahrajnu.

V průběhu víkendu budu navyšovat své tempo. Nechci jet naplno hned v prvním tréninku, protože mohu udělat chybu, a to nabourá mou důvěru po celý víkend.

Díky tomu, že jsme v Imole byli už před sezonou, můžeme se jako tým soustředit pouze na nastavení vozu a maximalizovat náš potenciál. Doufejme, že zajedeme slušný výsledek, je to důležité. Pro tým je to domácí závod, a i já se zde cítím jako doma.“

Tsunoda je zároveň překvapen reakcí evropských fanoušků po úvodním podniku sezony.

„Nečekal jsem takovou reakci od fanoušků v Evropě. Myslím, že evropští fanoušci jsou jiní než ti v Japonsku. U nás lidé čekají několik závodů a pak si udělají celkový obrázek. Jsem rád za tuto podporu. Nevnímám ji jako jakýsi zdroj tlaku. Je to spíše pozitivní hnací síla,“ popsal Japonec.

Druhý pilot AlphaTauri Pierre Gasly si jede do Imoly pro odplatu. Vloni si Francouz zajistil v kvalifikaci skvělé čtvrté místo a skvěle odstartoval i do samotného závodu. Po osmi kolech ale musel Gasly odstoupit z pátého místa, na vině byl problém s chladičem.