Tsunoda by si měl sbalit a formuli 1 opustit

Dosud nejostřejší komentář na adresu japonského nováčka má na svědomý současný spolukomentátor a bývalý pilot McLarenu či Red Bullu David Coulthard. Skotovi se na chráněnci Red Bullu protiví snad úplně všechno.

Štítky: David Coulthard Yuki Tsunoda Zveřejněno 18. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Japonec si za svoje opakovaně kritické komentáře do vysílačky, ve kterých si stěžuje na všechny a vše kolem sebe včetně vlastního týmu, vysloužil už hodně veřejného lynče. Vůbec nejdál teď ale zašel DC.

„Ani jednou se mnou nenavázal oční kontakt. Když jsem v padoku, doslova před ním skáču, ale jako bych pro něj neexistoval,“ vadí Coulthardovi to, jak jej Tsunoda přehlíží.

To je ale jenom jedna z maličkostí. Bývalý pilot se například vysmál komentáři o tom, že na F1 Tsunoda nejvíce zbožňuje občerstvení v motorhome. „Je to jezdec Grand Prix, ne komediant. Já už nezávodím, protože to nedokážu brát vážně, tak si můžu takové komentáře dovolit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Coulthard (@davidcoulthardf1)

Tsunoda upadl u bývalého pilota McLarenu v nemilost.

Ale když jsem jezdil, bylo pro mě ježdění to nejdůležitější na světě. Takže ho prostě nechápu,“ přiznal. Nejvíce ale Coultharda dopálilo Tsunodovo přiznání po oznámení prodloužení smlouvy, ve kterém řekl, že je překvapený setrváním v týmu, jelikož letos hodně havaroval.

„Nevím, z jaké je planety, ale měl by si sbalit svých pět švestek a vrátit se tam. Spousta kluků teď do F1 přichází v tak nízkém věku, že si neuvědomují, jaké mají štěstí. Všichni je obletují, přijíždějí v soukromých tryskáčích a s vlastními fyzioterapeuty.

Argo AI nabízí lidem svezení v autonomních vozidlech zdarma

Co se stalo se spaním na pohovkách vzadu v garáži? S pomocí mechanikům opravit přes noc auto, které jste rozbili? Spousta mladých jezdců se mě ptá, co by měla dělat. Odpovídám jediné, strávit pár měsíců s týmem,“ má jasno DC.

„Stát se součástí týmu není jen o tom přijít a říct: ‚Ahoj, jak se máte, díky…‘. Je to o společných zážitcích, a nemyslím tím večírky,“ dodává Coulthard, podle kterého byl v tomto ohledu jednou z mála světlých výjimek Max Verstappen.

„Do F1 přišel v 17 letech, ale víte, že jeho otec Jos nebyl žádný pusinkující tatínek. Byl to tvrdý učitel, který ho nutil jezdit v příšerných podmínkách na ojetých pneumatikách. Vychovával ho tvrdě, aby pochopil, že má jedinou šanci, kterou musí využít,“ uzavírá vítěz 13 velkých cen.

Výchova Jose Verstappena: Po nepovedeném závodě nechal syna jít pěšky domů