Třetí pozici jsem dal Maxovi k narozeninám, žertoval Ricciardo

Dobrá nálada v táboře Red Bullu má trojí opodstatnění – kvalifikační výkon obou jezdců, dnešní narozeniny Maxe Verstappena a vtipkujícího Daniela Ricciarda. Verstappen už se chce oprostit od smolných startů.

Štítky: GP Malajsie Red Bull Zveřejněno 30. 09 2017 — Josef Nekvinda

Pozice Red Bullu po dosavadním průběhu víkendu? Komfortní. Silné závodní tempo dává tušit, že i tentokrát bude mít stáj nápojového giganta velmi blízko k pódiovému umístění. Přispívá tomu i fakt, že oba jeho piloti si za zády povezou silnější konkurenty v podobě Valtteriho Bottase a Sebastiana Vettela. Matematika se zdá být jasná – přežít první zatáčku.

Ale zpět ke kvalifikačním výkonům Maxe Verstappena a Daniela Ricciarada. Prvně jmenovaný, mimochodem dnes oslavenec dvacátých narozenin, byl i v Sepangu znovu tím rychlejším. A tomu odpovídalo představení už od úvodních chvil sobotní kvalifikace. Již ne náctiletý Verstappen se dokázal svým časem umístit před Ricciarda hned ve všech segmentech, byť vždy jen s těsným náskokem. Konečnou půl desetinu ztráty mu však Australan věnoval jako dárek k narozeninám.

„Daroval jsem mu tu půl desetinu,“ žertoval Ricciardo. „Chtěl jsem lepší umístění, půl desetiny je stále půl desetiny, ale třetí místo by bylo lepší než čtvrté. Půl sekundy ztráty na Lewise není tak zlé. Z auta jsem vymačkal téměř všechno a my dnes můžeme být docela spokojení,“ zamýšlel se dále nad výsledkem loňský obhájce tamního prvenství.

„S vyhlídkami na zítřek se cítím zhruba stejně jako všichni ostatní. Jedna zastávka v boxech je reálná, ale pneumatiky se mohou přehřívat, takže tipuji, že strategie se mohou lišit. Proto opakuji, strategicky jsem se umístil na čtvrtém místě, neboť z této pozice jsem si loni dojel pro vítězství,“ vyprávěl rozesmátý Ricciardo.

„Byla to povedená kvalifikace. Jsem šťastný být třetí v den mých narozenin. Začátek dne byl přitom náročný. Auto ve třetím tréninku nebylo dobré, nicméně jsme byli schopni jej připravit na kvalifikaci. Jsme si dobře vědomi toho, že v těchto fázích víkendu ztrácíme nějaký ten výkon, avšak v závodě bychom měli být blíže. Doufejme v dobrý začátek a pak uvidíme, co se stane,“ shrnul dnešní počínání zase Max Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář