Automobilist.com

Trať ve Francii není snadná, od ostatních se liší, tvrdí Verstappen

Pilot Red Bullu se před nadcházející Velkou cenou nechal slyšet, že závod na okruhu Paula Ricarda představuje větší výzvu než jiné tratě. Red Bull by současně podle Verstappena mohl více promluvit do bojů na čele.

Štítky: GP Francie Max Verstappen Zveřejněno 17. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

„Francie je pořád novým okruhem, což z něj činí pro všechny větší výzvu,“ vysvětluje Nizozemec důvod toho, proč by si celé startovní pole mohlo být blíže než obvykle. „Já osobně jsem tam navíc před rokem 2018 nikdy nezávodil.

V Kanadě jsme maximalizovali náš výkon a tvrdě pracovali na vylepšení všech aspektů. V autě se zatím cítím dobře, takže doufám, že budeme schopni bojovat ve Francii blíž čelu. Vloni to pro nás bylo dobré. Vyšla nám strategie a skončili jsme druzí, což byl dobrý výsledek.“

Okruh ve Francii navíc podle Verstappena skýtá několik záludností. „Není to lehká trať. Má široké nájezdy do zatáček, což se liší oproti jiným okruhům, kde závodíme. Myslím, že obecně je dobré mít francouzskou Grand Prix.

Je to historický okruh dobře známý pro svoji bezpečnost. Přitahuje spoustu fanoušků, kteří milují tento sport, což je skvělé, zejména pro Pierra (Gaslyho). Taky to není daleko od mého domova, to mi trochu usnadní život.“

Diskuse k článku

Napsat komentář