Tradice se mění: Austrálie nezahájí ani sezonu 2022

Představitelé Grand Prix Austrálie přiznali, že není pravděpodobné, aby závod v Melbourne zahajoval sezonu 2022 tak, jako tomu bylo v jiných letech. Grand Prix se zřejmě z března přesune na duben.

Štítky: 2022 GP Austrálie Zveřejněno 10. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

V letech 1996 až 2019 platilo až na dvě výjimky (roky 2006 a 2010, kdy se začínalo v Bahrajnu), že nový ročník vždy načínala australská Grand Prix. Vloni se tak vlivem pandemie nestalo, což platí i pro letošek. Závod, původně přesunutý na listopad, byl nakonec zrušen úplně.

Pro rok 2022 se s Austrálií počítá, ovšem mimo klasický březnový termín. „O dubnu jsme jednali již delší dobu,“ přiznal Martin Pakula, ministr sportu pro stát Victoria, kde se okruh nachází.

Nebylo by to poprvé, Melbourne si dubnový termín vyzkoušelo už v roce 2006. „Zatím to ale není pevně rozhodnuté,“ tvrdí Pakula a podává i vysvětlení toho, proč se Austrálie posune z pozice otevírací velké ceny.

„Jak víte, tak se do pozice úvodních závodů letos a minulý rok dostaly jiné podniky. Myslím, že F1 má zájem pokračovat v tom, aby tyto závody byly prvním a druhým v kalendáři,“ naráží na Bahrajn a možná i Rakousko. „Nám to ale nikterak nevadí…“

O budoucnost závodu se však fanoušci obávat nemusejí. „Máme dohodu do roku 2025 a velmi rádi bychom ji prodloužili. Na světě není mnoho okruhů, které by byly tak malebné a jezdci a týmy tak milované jako Albert Park. Budeme velmi úzce spolupracovat s formulí 1, abychom zajistili, že Melbourne bude závod pořádat i v budoucnu.“

Formule E se vrací zpátky do “Big Apple”, kde se pojedou dva závody