Tradice je vám k ničemu, pokud nepůjdete s dobou, varuje F1 ‘historické’ okruhy

Generální ředitel formule 1 Stefano Domenicali varoval historické Grand Prix sportu před „arogancí“ ohledně jejich míst v kalendáři.

Štítky: Okruhy Stefano Domenicali Zveřejněno 20. 04 2023 — Jiří Košta

Tradiční závody v Belgii, Itálii, Monaku a Velké Británii byly v uplynulém desetiletí mnohokrát ohroženy a Velká cena Německa již ztratila své místo.

Potenciál těchto historických závodů zmizet z kalendáře se zvýšil vzhledem k zájmu nových a rozvíjejících se regionů, které mají zájem pořádat závody v důsledku rozmachu popularity, který přinesla především série Netflix Drive to Survive.

Domenicali, který se nyní stará o formuli 1 má jasný názor na to, jakým směrem se musí F1 ubírat.

„Vždy říkám našim promotérům, že pokud se jen dívají do historie, není to dobré.

Když historické závody mají dobrý základ k tomu, abychom se mohli dívat dopředu s jinou budoucností, je to krásné. Takže proto se u takzvaných historických Grand Prix skutečně zaměřujeme na pochopení toho, jaký je jejich pohled do budoucnosti.

Být arogantní a věřit, že máte zaručenou budoucnost, protože jste závodili 100 let, upřímně řečeno, nestačí.

Všichni to chápou. Nehrajeme žádné hry, jsme vůči nim velmi transparentní. Pokud chtějí být v kalendáři, musí dělat věci, o kterých věříme, že jsou správné pro ně a také pro nás jako formuli 1. Je celkem jasné, že za posledních pár let se vnímání těchto historických míst změnilo.”

CEO BMW říká, že elektromobily Neue Klasse budou nabízet „benchmarkový“ rozsah a ceny