Automobilist.com

Toro Rosso ztratilo svou rychlost

Pierre Gasly byl zklamaný z výkonu vozu Toro Rosso v kvalifikaci na Velkou cenu Číny, který prý přišel přes noc o všechen svůj výkon.

Štítky: Brendon Hartley Pierre Gasly Toro Rosso Zveřejněno 14. 04 2018 — Šimon Trantina

Francouz se do závodu v Šanghaji kvalifikoval na sedmnáctém místě, což je po úžasném čtvrtém místě v Bahrajnu velkým krokem zpět. Rychlost týmu z Faenzy přitom nevypadala v pátečních tréninkových jízdách špatně, sobotní kvalifikace se však hrubě nevydařila.

„Věděli jsme, že umístění v top 10 nebude lehké, ale čekali jsme, že budeme okolo jedenáctého nebo dvanáctého místa. Dnes jsme v poměru ku včerejšku udělali masivní krok dozadu, ztratili jsme hodně výkonu, to jsme nečekali.

Udělali jsme nějaké změny a vyváženost auta je úplně opačná, než jak tomu bylo včera. Ztratili jsme veškerou sílu, které náš vůz měl, je to hodně těžké.

Dnes ráno jsem málem boural v osmé zatáčce, potom i v desáté, utrpěli jsme velkou ztrátu přilnavosti, což byla včera naše přednost, samá přetáčivost, žádný záběr. Na ultra-měkkých pneumatikách většinou cítíte vysokou přilnavost a potenciál, mně se ale neustále protáčely kola,“ stěžoval si Gasly.

 

Druhý jezdec Toro Rosso Brendon Hartley se sice na rozdíl od týmového kolegy dostal do druhé části kvalifikace, v té ale obsadil poslední místo, do nedělního závodu tedy odstartuje z patnáctého místa.

„Nemyslím si, že vyšší postavení na startu dnes bylo možné, oproti konkurenci nemáme zdaleka takovou výkonnost, jako v Bahrajnu. Můj názor je, že klíčové faktory pro úspěch jsou teplota a rychlost větru, což bylo znát v Austrálii i Bahrajnu.

Vždy, když bylo větší teplo, jsme byli konkurenceschopnější, když ale fouká vítr, moc se nám nedaří. Aerodynamika vozů F1 je velmi komplikovaná, když fouká, může to rozhodit celé nastavení. Pozitivní je, že potenciál v autě určitě je, musíme se snažit jej odemykat,“ říká Novozélanďan.

Diskuse k článku

Napsat komentář