Toro Rosso už nechce Brendona Hartleyho a požádalo McLaren o pomoc

Jeho příběh byl pohádkou, ale jen na chvíli, zdá se. Před deseti lety Brendona Hartleyho vyřadil Red Bull ze svého programu mladých talentů jako neperspektivního. Ten se pak stal mistrem světa vytrvalostních závodů a vyhrál 24 hodin Le Mans s automobilkou Porsche. Když se Porsche stáhlo z Le Mans, Hartley oslovil Red Bull, že je volný, pokud by měl tým zájem. A ten zájem měl, a obrovský. Potřeboval se zbavit Daniila Kvjata a hledal náhradu za Carlose Sainze, který odešel závodit pro Renault. Teď už Red Bull Brendona Hartleyho zase nechce.

2 Štítky: Brendon Hartley Lando Norris Toro Rosso Zveřejněno 6. 06 2018 — GPF1.cz

Red Bull se chtěl Brendona Hartleyho zbavit tak moc, že naprosto netradičně oslovil pilota mimo svou skupinu mladých talentů: zamířil na Landa Norrise, který je juniorem McLarenu a v současné době závodí ve formuli 2. Ba co víc: osmnáctiletý rodák z britského Glastonbury vede průběžné pořadí seriálu.

McLaren žádost Red Bullu na to, aby Norris pro Toro Rosso závodil od letošní GP Rakouska, vcelku pochopitelně zamítl. Což nemůže ale Brendona Hartleyho nijak uklidnit.

Nemilosrdný tlak na piloty Toro Rosso i Red Bullu vynakládá poradce stáje Helmut Marko. Ve svém přístupu je tak nemilosrdný, že ani nedává pilotům šanci na to se takříkajíc nadechnout. Brendon Hartley za své vypadnutí z GP Monaka nemohl, přesto mu to nebylo připočítáno jako polehčující okolnost. Hartley získal jediný bod v Ázerbájdžánu, zatímco kolega Pierre Gasly jich má osmnáct.

Sám Lando Norris lákavou nabídku na povýšení do F1 odmítl.

„Jsem uchvácen sérií současných zpráv, ale soustředím se na formuli 2 a na McLaren,“ řekl Norris. „Tyhle věci nechávám na svém manažerském týmu.“

Lando Norris se naopak soustředí na povýšení do týmu McLaren pro začátek letošní sezony, pokud Fernando Alonso nebude v týmu pokračovat.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Toro Rosso už nechce Brendona Hartleyho a požádalo McLaren o pomoc”

  1. Louis65 napsal:

    Mike Klitoris, a co jsi dokazal ty, ze si beres pravo ho tu sproste urazet?!

  2. Mike Litoris napsal:

    Marko je idiot, co h…o dokázal a teď si hraje na šéfa. Když ten jeho odporný ksicht zabere kamera, zvedá se mi kufr.

Napsat komentář