Toro Rosso s Kvjatem i přes těžký druhý začátek pro příští rok počítá, říká šéf týmu

Franz Tost, lodivod stáje Scuderia Toro Rosso, se nechal slyšet, že by byl moc rád, kdyby Daniil Kvjat zůstal v italském týmu i v nadcházející sezoně. Zatímco všechno nasvědčuje tomu, že Carlos Sainz, který poslední dobou podává výborné výkony, prodlouží smlouvu s Red Bullem a Toro Rosso, budoucnost Daniila Kvjata se zdá být stále nejistá. Těmto spekulacím nahrávají…

Štítky: Carlos Sainz Daniil Kvjat Franz Tost Pierre Gasly Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 22. 06 2016 — Šimon Trantina

Franz Tost, lodivod stáje Scuderia Toro Rosso, se nechal slyšet, že by byl moc rád, kdyby Daniil Kvjat zůstal v italském týmu i v nadcházející sezoně.

Zatímco všechno nasvědčuje tomu, že Carlos Sainz, který poslední dobou podává výborné výkony, prodlouží smlouvu s Red Bullem a Toro Rosso, budoucnost Daniila Kvjata se zdá být stále nejistá. Těmto spekulacím nahrávají také Rusovy výroky, ve kterých již vyjádřil možnost odchodu z Toro Rosso a zpod křídel Red Bullu.

Franz Tost se na toto téma vyjádřil takto: „Vždy je to Red Bull, kdo rozhoduje o tom, kdo bude nejlepší variantou pro tým a Red Bull samotný.“

Když byl dotázán na potenciální akvizici pro Toro Rosso, zmínil talentovaného Francouze Pierra Gaslyho, který minulou sezonu podával dobré výkony v sérii GP2. Na otázku, zda by mohl v příští sezoně nahradit u týmu z Faenzy Daniila Kvjata, odpověděl velice stroze: „Možná.“

We all worked hard for it , and the best is yet to come 😉 #redbullfamily

Fotka zveřejněná uživatelem Daniil Kvyat (@danydk1),

Na adresu mladého Rusa, který byl po sérii bouraček z úvodu sezony vyměněn za Maxe Verstappena a přeřazen do Toro Rosso, se Tost vyjádřil pochvalně a připouští, že by si ho rád v týmu ponechal.

„Osobně doufám, že Kvjat zůstane v našem týmu, protože je vskutku výborným jezdcem. Bývalo by bylo ideální, kdyby v Toro Rosso zůstal ještě pro minulou a letošní sezonu, ale nepočítalo se s odchodem Sebastiana Vettela do Ferrari. Ale při pohledu zpět je každý chytřejší,“ dodává Rakušan.

Šéf Italské stáje také dodává, že předpokládá Kvjatův návrat do dobré formy i přes těžký druhý začátek v Toro Rosso, kdy Rusovo průměrné umístění v prvních čtyřech závodech ve staronovém týmu bylo šestnácté místo.

„Na začátku byl trochu v šoku, ale nyní je zpět ve formě. Měli jsme několik schůzek a diskuzí a jsme přesvědčeni, že Daniil je velmi rychlý jezdec a že odvede dobrou práci,“ dodal šéf Toro Rosso.

Čtěte dále: Italskou Grand Prix bude jedině Monza, má to ve smlouvě se státem

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2016, Race in Barcelona, #26 Daniil Kvyat (RUS, Scuderia Toro Rosso), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Zůstane Kvjat i nadále v rodině Red Bullu?

Diskuse k článku

Napsat komentář