Toro Rosso: Před zmrazením náskoku jednoho výrobce motorů jsme varovali

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost říká, že došlo na jeho slova a současný systém vývoje pohonných jednotek se ukázal jako špatný.

Štítky: Pohonné jednotky Toro Rosso Zveřejněno 3. 06 2015 — Jan Pastorek

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost říká, že došlo na jeho slova a současný systém vývoje pohonných jednotek se ukázal jako špatný.

Šéf F1 Bernie Ecclestone burcuje týmy, aby souhlasily se zásadními změnami pravidel, protože chce oživit dění a rozbourat nadvládu Mercedesu, která je do jisté míry zafixována pravidly.

Pohonné jednotky je totiž možné upravovat jen v omezeném rozsahu, takže pokud Mercedes odvede alespoň stejně dobrou práci jako ostatní, konkurence ho nikdy nedožene.

„Kvůli pravidlům je pro ostatní výrobce těžké, aby dohnali ztrátu, můžou za to žetony, podle mého názoru je to naprosto nepřijatelné,“ uvedl Tost pro Autosport.

„Vzpomínám si, že když dělali tohle pravidlo, byl jsem na tom jednání a řekl jsem: ‚Pokud bude mít jeden výrobce náskok, jak ho ostatní doženou?‘ Odpovědí bylo: ‚Musíme šetřit peníze.‘“

„Ale ve formuli 1 nikdy nešetříte peníze. Hlavní je, že historicky byl vždy nějaký tým vpředu, ale nikdy tak, jako teď Mercedes. Kvůli tomu je formule 1 nezajímavá, proto se lidé už nedívají.“

Výraznější změny pravidel by měly přijít znovu v roce 2017 a je pravděpodobné, že se s nimi upraví nebo ukončí současný systém žetonů.

[youtube id=“mAcRNFpWb14″ width=“620″ height=“360″]

Diskuse k článku

Napsat komentář