Vozy Toro Rosso budou pohánět motory Honda

Po oznámení McLarenu, ve kterém tým sdělil ukončení partnerství s Hondou a navázání spolupráce s Renaultem, neotálelo ani Toro Rosso, které vyslala do světa zprávu o spojení s Hondou od sezony 2018.

Štítky: Honda Pohonné jednotky Toro Rosso Zveřejněno 15. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Ve zprávě se hovoří o víceleté dohodě; mělo by se však stejně jako v případě McLarenu a Renaultu jednat o tři sezony. Zajímavé je, že Honda ve svém prohlášení poděkovala Mezinárodní automobilové federaci i Liberty Media za pomoc při jednání s Toro Rosso.

To se tak bude muset adaptovat na nové pohonné jednotky v relativně pozdní fázi vývoje vozu. „Bude to otázka adaptace našich plánů na změny. Jsme v procesu změny našich plánů s ohledem na partnerství s Hondou, abychom zvládli včas všechny stanovené termíny,“ vysvětluje technický šéf Toro Rosso James Key.

„Bude to výzva a budeme čelit mnoha dalším výzvám. Nicméně v Toro Rosso jsme se v minulosti vypořádali s mnoha obtížnými úkoly. Budeme pracovat tvrdě na vývoji vozu 2018,“ slibuje Key.

„Všichni v Hondě se těší na spolupráci s Toro Rosso,“ říká zase prezident Hondy Takahiro Hachigo.

Toro Rosso ještě musí s ohledem na odchod Carlose Sainze oznámit jezdeckou dvojici. Ve hře je Pierre Gasly a chráněnec Hondy Nobuharu Matsushita.

Diskuse k článku

Napsat komentář