Toro Rosso: Kvjat měl zůstat alespoň dva roky, ale u Red Bullu nezklame

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost si je jistý, že navzdory malým zkušenostem Daniil Kvjat svoji úlohu u Red Bullu zvládne dobře.

1 Štítky: Daniil Kvjat Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 6. 01 2015 — Jan Pastorek

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost si je jistý, že navzdory malým zkušenostem Daniil Kvjat svoji úlohu u Red Bullu zvládne dobře.

Kvjata povýšil Red Bull do hlavní stáje už po jedné sezóně u Tora Rossa proto, že potřeboval zaplnit místo po Sebastianu Vettelovi, který se rozhodl odejít k Ferrari.

„Nebylo v plánu, že tam půjde po jednom roce,“ přiznal Tost o Kvjatovi v rozhovoru pro Autosport. „Bylo v plánu, že zůstane u nás alespoň dva roky.“

Pro hladký vývoj kariéry se tedy jedná o předčasný přestup, přesto Tost věří, že ruský závodník uspěje.

„Taková je situaci a s jeho talentem a pracovním přístupem odvede u Red Bullu Racing dobrou práci, stejně jako u nás,“ pokračoval.

„Nikdo nečekal, že po výhře titulu v GP3 přijde do formule 1 a získá body v prvním závodě. Stejně dobré výkony bude podávat u Red Bullu Racing.“

Brzké povýšení by podle Tosta mohlo Kvjatovi uškodit, jen pokud by Red Bull postavil špatné auto, se kterým by jezdci nemohli nic moc dělat.

„Když je auto velmi, velmi dobré, hodně to pomůže. A pokud bude konkurenceschopná také pohonná jednotka, tak bude vpředu a bojovat o vítězství,“ dodal.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Toro Rosso: Kvjat měl zůstat alespoň dva roky, ale u Red Bullu nezklame”

  1. wrt napsal:

    Pokiaľ ovšem nejaký „chytrý“ politik nevymyslí ekonomické, alebo športové embargo proti Rusku. (Že pán Obama a pani Merkelová).

Napsat komentář