Toro Rosso je v šoku z nečekaného zlepšení

Toro Rosso je překvapeno zlepšením mezi velkými cenami v Austrálii a Bahrajnu, které jsou důsledkem technických novinek nasazených na obě auta, jak v oblasti šasi tak motoru. Zlepšení se očekávala, ale tak velká ne.

Štítky: Honda Toro Rosso Zveřejněno 7. 04 2018 — GPF1.cz

Toro Rosso tento víkend absolvuje teprve svůj druhý závod F1 s dodavatelem motorů Honda. Novozélanďan Brendon Hartley se jen těsně nedostal do Q3, ale týmový kolega Pierre Gasly se kvalifikoval jako šestý a na startu se díky Hamiltonově penalizaci posune na páté místo.

„Že jsme se tolik zlepšili díky technickým novinkám je skutečně povzbuzující,“ řekl Brendon Hartley. „Původní odhady Toro Rosso byly relativně malé. Nakonec se ukazuje, že zlepšení jsou podstatně větší. To je naprosto fantastické. Obvykle to bývá obráceně!

Obecně jsem měl ale pocit, že by to pro nás mohla být dobrý trať. Ve srovnání s Melbourne. Ale takové zlepšení jsem nečekal. Myslím, že nikdo v týmu nečekal takové zlepšení. Být na čele středu pole. Je to samozřejmě pořád velmi těsné, ale je to úžasné nasazení.

V Melbourne jsme ztráceli. Kvalifikoval jsem se 16., ale tam jsme více méně patřili. Ale teď jsme udělali obrovský krok dopředu.“

„Moje nejlepší kvalifikace ve formuli 1!“ radoval se na startu pátý Pierre Gasly. „Je to mega! Doufám, že zítra dobře odstartuji. Očekávám, že Hamilton a Verstappen se před nás rychle dostanou, ale s Renaultem a Hassem očekávám, že budeme bojovat.“

Výkon Toro Rosso je v ostrém kontrastu s výsledkem McLarenu, který letos pohání motory Renault. Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne jsou až na třináctém a čtrnáctém místě.

Diskuse k článku

Napsat komentář