Toro Rosso jako juniorka Red Bullu nefunguje

Red Bull není spokojen se svým sesterským týmem Toro Rosso. Vyjma toho, že stojí rakouskou stáj spoustu peněz, nefunguje ani jako výchova talentů, což byl původní účel.

Štítky: Helmut Marko Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 29. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

To je tvrzení poradce a neoficiálního šéfa týmu Red Bull, Helmuta Marka. „Koupili jsme ten tým, protože pravidla tehdy dovolovala používat stejné šasi. Pak se to změnilo.“

Red Bull se tak pokusil udělat z Tora Rossa klasickou stáj, to se mu ale také nepovedlo. „Investovali jsme do něj hodně peněz, ale nedokážou to přetavit v zisk bodů. Jezdci i tým chybují, stejně tak přicházejí technická selhání. Celkový balíček by měl na to být pátým nejlepším v poli, ale toho Toro Rosso není schopno,“ štve Marka.

Nicméně podle něj není ani vhodná situace k prodeji sesterské stáje. „Nemyslím si, že je k tomu nejlepší čas, protože Liberty Media řeší, jak lépe rozdělit peníze tak, aby malé týmy získaly více. To by se mohlo ukázat jako dobrá věc. Současně je ale pravda, že aktuální náklady Red Bullu spojené s Toro Rosso jsou příliš vysoké.“

Dalším problémem rakouské stáje jsou samotní jezdci sesterského týmu. Carlose Sainze lanaří za nemalé peníze Renault, nicméně Španěl je vázán smlouvou s Red Bullem až do roku 2018.

Carlos Sainz: Postavit se proti šéfům Red Bullu nebylo příjemné

„Ano, byli jsme osloveni Renaultem. Carlos s námi má smlouvu. Budeme muset najít řešení, které uspokojí nás všechny, protože jsme investovali do jeho rozvoje,“ tvrdí Marko.

Situace kolem Renaultu je však s potenciálním návratem Roberta Kubici nejasná. „Věřím, že v Monze budeme mnohem blíže konci tohoto příběhu,“ prohlásilo Marko, který se také vyjádřil na adresu Pierra Gaslyho. Tento talent a člen akademie Red Bullu už nějakou chvíli čeká na svoji šanci ve formuli 1. V příští sezoně by se pak mohl tedy konečně dočkat, a to právě v Toro Rosso.

„Vyjma něj tu nikdo další není. Když se podíváte na další kategorie, mimo Leclerca neexistuje někdo jiný. Lando Norris (člen juniorky McLarenu, pozn. red.) je velmi dobrý, ale dělá hodně chyb. Co je opravdu špatné, to je množství kategorií. S méně šampionáty by tu byl startovní rošt o třiceti lidech a vysokou úrovní. Viděli bychom tak, kdo je opravdu dobrý,“ uzavírá Helmut Marko.

Diskuse k článku

Napsat komentář