Todt týmům nevěří, že se chtějí vzdát rozhodování

Prezident FIA Jean Todt si nemyslí, že by se týmy formule 1 skutečně vzdaly svého práva rozhodovat o budoucích pravidlech.

Štítky: FIA Jean Todt Strategická skupina Zveřejněno 26. 06 2015 — Jan Pastorek

Prezident FIA Jean Todt si nemyslí, že by se týmy formule 1 skutečně vzdaly svého práva rozhodovat o budoucích pravidlech.

Týmy formule 1 se poslední dobou vyjadřují o nefunkčnosti Strategické skupiny, jejímž prostřednictvím předkládají návrhy pravidel. Nejen od Red Bullu zazněl názor, že by o pravidlech měli znovu rozhodovat Bernie Ecclestone a FIA.

„Podle mě jsou to jen řeči,“ komentoval Todt. „Já rád budu rozhodovat s Berniem o tom, co je dobré pro tento sport, ale musíme si být jistí, že je to pro tento sport dobré. Ale věřte mi, ti kdo, říkají, že by měli rozhodovat držitel obchodních práv a FIA, by byli první, kdo by protestoval a říkal: ‚Nedodržují procedury pro vedení. Nekonzultovali to s námi.‘“

Todt se nebrání tomu, aby se tvorba pravidel vrátila do rukou FIA, ale týmy by to musely formálně stvrdit.

„Pokud budou dál říkat, že máme rozhodovat my, tak musím požádat o oficiální mandát. Chci to mít písemně. Takže OK, pokud to chtějí, dejte nám oficiální mandát, a pak se uvidí, jak budou reagovat. Jsou to řeči.“

Diskuse k článku

Napsat komentář